2021. aasta soome-ugri kultuuripealinn on Abja-Paluoja

Konkursi lõppvoor, kus Abja-Paluoja astus võitlustulle ersa külaga Polesnaja Tavla, viidi  kolmapäeval, 17. juunil kell 15 läbi soome-ugri kultuuripealinna sekretariaadi sotsiaalmeedia lehel otseülekandena.

Rahvusvaheline žürii tõi otsust põhjendades välja, et Abja-Paluoja programmil oli väga avar suunitlus, sellel oli seotus kohaliku arenguga ning programm annab võimaluse tutvustada mulke ja Mulgimaad soome-ugri maailmale. Ersa küla Polesnaja Tavla tegi samuti suurepärase esitluse, kus tutvustati kohalikku käsitöömuuseumi ning muusikakollektiive Merema ja Toorama, kuid žürii tõi välja, et nende kultuuripealinna programm oli pigem kitsama kultuurilise suunitlusega ning arengumõõdet oli vähem.

Soome-ugri kultuuripealinna 2021 valis viieliikmeline sõltumatu žürii koosseisus: Aleksei Škljajev (soome-ugri noorteliidu MAFUN esindaja), Anna Kuznetsova (Fenno-Ugria Noored), Rieka Hõrn (Soome-ugri kultuuripealinn 2015 Obinitsa esindaja), Aljona Saveljeva (Soome-ugri kultuuripealinn 2014 Bõgõ esindaja / Udmurtia) ja Niko Partanen (Sukukansojen Ystävät ry / Soome).

Allikas: https://fennougria.ee/