Maal elamise päev Mulgi vallas 2020

Olete oodatud osalema 26. septembril Mulgi vallas toimuval üle-eestilisel Maal Elamise päeval.
 
Maal elamise päeva eesmärk on tutvustada elukeskkonda maal koos seal toimivate avalike teenuste, töökohtade, vaba aja veetmise võimaluste ning elukohtadega.

 

Info: Kerstin Rei, kerstin@mulgivald.ee, 5556 0847
 
 Vaata PÄEVAKAVA!

 

Lood Mulgi valla tegusatest elanikest
ja nende ettevõtmistest

Loodusmaja, mis on korraga ka kodu ja pärimuskeskus

Ly Laanemets kirjutab, kuidas endisest metsahärra häärberist on 20 aastaga saanud traditsiooniline talu ja elamusõppe paik sadade laste jaoks.
 
Olen sündinud ja kasvanud Mulgimaal ühes väikeses Helme kihelkonna talus. Minu lapsepõlv möödus looduse ja loomade keskel. Olin üksik laps ja mul oli palju aega jälgida kõike elavat enda ümber. Kui kätte jõudis elukutsevalik, siis oli mul kindel soov siduda end erialaga, kus saab liikuda looduses ja kindasti elada maal!
Loe edasi...
 

Pilt

 

 

Valgebalanss ja produktsioon ehk kus noori, seal muusikat

Aprillis 2018  avas Abja-Paluoja linnas oma uksed MuuVi Stuudio. Ah et mis see MuuVi on? Sõna MuuVi on kokku lapitud sõnadest muusika ja video. Nagu eelnev selgitustöö juba aimu annab, on tegu paigaga, kus saab tegeleda muusikaga, fotograafiaga, filmimisega. Stuudios saab muusikat luua, õppida, mängida ja salvestada. Stuudios on olemas erinevad muusikariistad, digipult, salvestustarkvara, töötlemistarkvara. Suundume sinnapoole, et arendada ka fotograafiat ja filmimist. Oleme õppinud koolitustel digipulti tundma ja kasutama, oleme õppinud pildistama. Kui ma ütlen sõna „valgebalanss", siis kas see on värvikood, muusikastiil või käib jutt hoopis raamatupidamisest?
Loe edasi...
 

Pilt

 

 

Unistuste linn Mõisaküla

Triin Teearu-Seli tuli koos abikaasa ja lastega lapsepõlvekoju tagasi elama 2014. aastal. „Meie praeguse kodumaja ehitamisega alustasid minu vanavanavanemad aastal 1923 ja valmis sai maja 1926. Mina olen siin majas sündinud aastal 1988. Kasvasin siin koos oma noorema vennaga. Maja oli jagatud kaheks osaks. Alumisel korrusel elasid vanavanemad ja meie koos vanematega elasime ülemisel korrusel Mina elasin selles majas 9 eluaastat, kuni olude sunnil pidime kolima Tallinnase ema juurde. Tallinnas elasin ma aastaid. Abikaasaga kolisime Tutermaale.
 
Soov Mõisakülla tagasi tulla oli mul alati, kõik koolivaheajad ma veetsin siin. Kuniks ma oma südamesoovist vanaemale rääkisin ja tema oli sellega nõus, lisaks saime nõusoleku kõigilt asjaosalistelt. Ja siis me ka siia tulime. 2. novembril 2014.
Loe edasi...
 
Pilt
 

 

Üleilmne reisikorraldus käib Mulgimaa põlistalust

Ilusate suguvõsa ajalugu Sammaste külas on pikk. Esimesed märked ajalooürikutes  meie kohta on 16. sajandist. Minu vanavanaisa Peeter Ilus, kes oli Vana-Torimo talu perepoeg, võttis omale naise Mari naabertalust Sellä-Toromolt 19. sajandil. Okupatsiooniajal ei olnud talu meie pere käes. 90ndate alguses taotles mu isa Sellä-Torimo tagasi ning me kolisime siia. Sellä-Torimol möödus minu põhikooli ja gümnaasiumi aeg ning peale KVÜÖA Sõjakooli lõpetamist elasin siin püsivalt ning juhtisin Mõisaküla piirivalvekordonit. Peale seda viis teenistus mu mõneks ajaks Põhja-Eesti piirkonda, kus tutvusin oma elukaaslasega.
 
Kui meil 2009. aastal esimene laps Lee sündis, otsustasime kolida püsivalt tagasi maale.
Loe edasi...

Pilt

Maal elamise päeva Mulgi vallas toetavad:

 

Logo    Logo

 

Logo      Logo

 

Logo

 

Logo         Logo

 

Polli Küla Kultuuriselts