Mulgi Elamuskeskust asub juhtima Ly Laanemets

Mulgi Elamuskeskust asub juhtima Mulgimaa uhkus

Alates 1. maist on Mulgi Elamuskeskuse uueks juhiks Ly Laanemets. Ly on mulgi pärandi ja traditsioonide hoidja, väärtustaja ja tutvustaja.

Ly Laanemets valiti 2021. aastal Mulgimaa Uhkuseks ning tema kirg ja pühendumus Mulgi pärandile on kandunud edasi läbi aastate. Olles läbinisti mulk ning omades rikkalikke teadmisi piirkonna ajaloost, traditsioonidest ja elust, toob Ly endaga kaasa väärtusliku kogemuse ja nägemuse, et Mulgi Elamuskeskust veelgi paremaks muuta. Oma sõnul soovib ta, et lisaks kõigele muule saaks Sooglemäel asuvast Mulgi Elamuskeskuses ka hariduskeskus.

Laanemets sõnas, et tema eesmärgiks on muuta Elamuskeskus Mulgimaa inimeste oma asjaks: „Minu eesmärgiks on teha Elamuskeskusest koht, kuhu kohalikud inimesed tuleksid hea meelega  ja lisaks pakuks keskus koolidele mulgi pärimuslikku ja keskkonnahariduslikku tuge. Mulgi Kultuuri Instituut loob sisu ja Elamuskeskus jagab seda sisu kõigile edasi."

Ly Laanemets asutas aastal 2006 MTÜ Lilli Looduskeskuse, kus lisaks Mulgimaa kultuuri ja kombestiku tutvustamisele, kaasas ja innustas ta inimesi hoidma ja avastama loodust. 2007-2016 oli Laanemets RMK Loodushoiu osakonnas Kesk-Eesti piirkonna külastustaristu korraldaja.

Mulgimaa kolm valda loodavad, et tänu Ly Laanemetsa teadmistele ja kogemustele saab Mulgi Elamuskeskusest veelgi olulisem koht, kus tutvustada ja elavdada mulgi kultuuri, ajalugu ning traditsioone. Just Ly Laanemetsa laialdased teadmised pärimuskultuurist, mulgi keelest, linakasvatusest, folkloorist ning mulgi kombestikust on olulised Mulgi Elamuskeskuse jaoks, need teadmised võimaldavad kujundada endast tõelise mulgi teadmiste keskuse.

Mulgi Elamuskeskuses külastajaid vastu võttes ja üldjuhul ka kodus, kõneleb Laanemets ainult mulgi keeles. Mulgikeelne tervitus ja info ootab ka kõiki keskuse külastajaid. Ootame põnevusega uusi algatusi ja arenguid.

Mulgimaa Elamuskeskusel on koos uue juhiga ka uus juhatus

Ly Laanemets on uus Elamuskeskuse juhataja, kuid koos tema tööle asumisega muutus ka üldine juhtimise kord. Mulgimaa Elamuskeskuse juhatus on nüüd kolmeliikmeline ning juhatuse kuuluvad lisaks Laanemetsale Arvo Maling ja Piret Leskova, kes on Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja. Laanemetsa sõnul on suuremas ringis hea muresid, rõõme ja ideid üheskoos arutada ning nii suure keskuse juhtimine ei jää ainult ühe inimese õlule.

Suur tänu eelmisele juhatajale Ülle Juhile, kes viis läbi mitmeid põnevaid sündmusi Mulgi Elamuskeskuses, selle esimesel tegutsemisaastal. Soovime talle edu edasistes ettevõtmistes ning loodame, et tema panus mulgi kultuuri edendamisel jätkub.

Mulgi Elamuskeskus alustab Ly Laanemetsa juhtimisel uut etappi ja kutsub kõiki mulgi sõpru ja huvilisi elamuskeskust avastama.

Foto: Ly Laanemets esimesel tööpäeval Mulgi Elamuskeskuses. Foto Sandra Kõresaar