Head rahvusvahelist tuletõrjujate päeva!

Kas teadiste, et:

• Abja-Paluoja Päästekomandos on 22 päästeproffi. Päästjaid töötab komandos 15, meeskonnavanemaid on kuus ning lisaks üks komandopealik.

• Abja-Paluoja komando reageerimised sündmustele: märtsis 2024- 12 väljasõitu, 2024 I kvartalis 48 väljasõitu. 2023 aastal 219 väljakutset (31 hoone tulekahju, 18 metsa- ja maastikupõlengut 7 liiklusavariid ning muud sündmused).

Veel põnevaid fakte:

• Komando väljasõidud päästesündmustele ulatuvad Läti piirist kuni Viljandini ning Valgamaalt Pärnumaale. Kaugemad kohad kus komandol tulnud päästesündmusel osaleda on Häädemeeste ja Paikuse.
  • Lisaks päästetööle tegeleb komando isikkooseis aktiivselt ennetustööga. Nad viivad läbi tuleohutusalaseid nõustamisi inimestele kui korteriühistutele. Igal aastal külastavad komando meeskonnad umbes 200 kodu, mille raames selgitatakse elanikele ohutut käitumist, tuuakse välja esinenud puudused kütte-ja elektriseadmete osas. Korteriühistutes antakse nõu tuleohutuse tagamise ja ohutu evakuatsiooni osas korterelamutes. Ennetustöö fookuses on ka noored. Külastatakse erinevate tule- ja veeohutust käsitlevate ennetusprogrammidega piirkonna lasteaedu ning koole.
  • Vabatahtlike päästjaid on Mulgi vallas kaheksa, Karksi-Nuias kuus ja Mõisakülas kaks. Varasemalt küündis see arv üle 30-ne kuid inimeste liikumine piirkonnast välja ja uued väljakutsed on seda vähendanud.
Seega ootavad piirkonna vabatahtlikud päästekomandod avasüli uusi aktiivseid liikmeid vabatahtlikeks päästjateks. Täpsem info vabatahtlikuks päästjaks saamise kohta: https://www.rescue.ee/.../vabatahtlikuks-paastjaks-saamine

Aitäh Mulgi valla tublidele päästjatele Abja-Paluoja komandos ning vabatahtlikele Karksi-Nuias ja Mõisakülas!

Põnevad faktid uurisime välja Abja-Paluoja Päästekomando pealikult Aimar Sikkalt.

Foto: Mikk Sarv, päästja