Meepealinn KARKSI-NUIA

Ülemaailmse mesilaste päeva puhul 20. mail, kell 13.00 hüüame kõva häälega Karksi-Nuia kultuurikeskuse ees lõpuks selle välja - meie Karksi-Nuia linn on Eesti MEEPEALINN!

Üle poole aasta on möödas sellest, kui Karksi vallavolikogu otsustas 21. septembri istungil nimetada Karksi-Nuia Eesti meepealinnaks. Karksi piirkonna mesindus on läbi ajaloo olnud kõrge taseme ja tugevate traditsioonidega ning üks Eesti aktiivsemaid mesinike organiseeritud koostöö ja seltsielu poolest.

Karksi kandi kooliõpetaja ja mesinike eestvedaja Jaan Rootsi aktiivne tegevus viis 1902. aastal Eesti Mesilaste Pidajate Seltsi moodustamise ja tulemusliku tegevuseni. Viimase paarikümne aasta vältel on mesinduselu ja mesinike koostöö edendamises olnud tähtis roll Karksi-Nuia aianduse ja mesinduse seltsi juhil Leili Naelal ja väga kogenud mesinikul-teadlasel Antu Rohtlal. Ka selle aktiivse tegevuse mõju on ulatunud Karksi-Nuiast kaugele üle kogu Eesti.

Peale meepealinna väljakuulutamist jätkub kultuurikeskuses V Mulgi peo Karksi kihelkonna kava läbimäng.