Kiitus oma tervisest hoolivatele vallaelanikele

Aasta alguses käivitasime Viljandimaal kampaania eesmärgiga saavutada 2024. aastal kõige suurem sõeluuringutes osalemise määr Eestis. Meie siht on innustada elanikke osalema rinna-, emakakaela- ja jämesoolevähi sõeluuringutel, et tagada parem tervis ja pikem eluiga meie kogukonnas. Nüüd, kui pool aastat on möödas, on aeg teha vahekokkuvõte ja hinnata seniseid tulemusi.

Viljandimaa valdadest oli kõige suurem osalusprotsent just Mulgi vallas!

Sõeluuringutel osalemine Viljandimaal (18.06 seisuga):

• Emakakaelavähi sõeluuring: 716 naist (31% kutsututest).
  • Rinnavähi sõeluuring:  1698 naist (47% kutsututest).
  • Jämesoolevähi sõeluuring: 990 inimest (33% kutsututest).

Suur tänu kõigile, kes on juba osa võtnud! Meil on aga veel pikk tee minna, et saavutada seatud eesmärk.

Miks osaleda sõeluuringutel?

• See on eelkõige hea võimalus kontrollida oma tervist veendumaks, et oled terve.
  • Varajane avastamine päästab elusid: sõeluuringud aitavad avastada haigusi varajases staadiumis, võimaldades tõhusamat ravi ja paremaid tervisetulemusi.
  • Sõeluuringud on tasuta ja kättesaadavad kõigile sihtrühma kuuluvatele inimestele, olenemata ravikindlustusest.
  • Emakakaelavähi sõeluuringut on võimalik teha kodus, kasutades selleks HPV-kodutesti.

Lisage see oma terviseplaani!

Tervise eest hoolitsemine on meie ühine vastutus ja igaüks saab anda oma panuse! Kui kuulud sihtrühma, siis kindlasti osale. Kui mitte, siis julgusta oma lähedasi seda tegema.

Kuidas osaleda?

Rinnavähi sõeluuring

Emakakaelavähi sõeluuring

Jämesoolevähi sõeluuring

2024. aastal on kutsutud rinnavähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised sünniaastaga 1950, 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970, 1972, 1974.

2024. aastal on kutsutud emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised sünniaastaga 1959, 1964, 1969, 1974, 1979, 1984, 1989, 1994.

2024. aastal on kutsutud jämesoolevähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised ja mehed sünniaastaga 1956, 1958, 1960, 1962, 1964.

Kutse saadetakse naistele e-posti aadressile või postiaadressile, mis on registreeritud eesti.ee teavitusteenuses

Sõeluuringul osalemiseks on järgmised võimalused:

1.Broneerige aeg digiregistratuuris

Sõeluuringul osalemiseks tuleb võtta ühendust oma perearstikeskusega ja registreerida end pereõe vastuvõtule.

Sihtrühma kuuluvad naised leiavad kutse-saatekirja ka Terviseportaalist www.terviseportaal.ee  (vastuvõtud ja saatekirjad) alates sõeluuringuaasta algusest. Kutse sõeluuringule kehtib kalendriaasta lõpuni.

2.Helistage broneerimiseks sobivasse tervishoiuasutusse – kontaktid

Sihtrühma kuuluvad inimesed leiavad kutse-saatekirja terviseportaalist terviseportaal.ee

(vastuvõtud ja saatekirjad) alates sõeluuringuaasta algusest.

Sõeluuringul on võimalus osaleda ka ilma kutseta - kui kuulutakse sõeluuringu sihtrühma, võib pöörduda otse raviasutusse.

Samuti on võimalik osaleda sõeluuringus mööda Eestit sõitvates mammograafiabussides.

3.Tellige HPV-kodutest koju SIIN  või küsige HPV-kodutesti maakonna apteekidest (Viljandi, Valga, Võru, Põlva ja Ida-Viru)

Kutse sõeluuringule kehtib kalendriaasta lõpuni.

Hoolitseme oma tervise eest ja näitame eeskuju ka teistele. Koos suudame luua tervema ja turvalisema kogukonna!

Lisainfo uuringute kohta: https://soeluuring.ee/

Tervisekassa, Viljandimaa Omavalitsuste Liidu heaolu töörühm ja SA Viljandi Haigla