RRF noorte üldoskuste arendamise veebiseminarid

Veebiseminaride sarja eesmärk on arendada noorte tööhõivesse sisenemiseks ja seal püsimiseks vajalikke olulisi ja asjakohaseid üldoskusi, mis suurendavad tegutsemisaktiivsust karjääri kujundamisel, õppima asumisel ja sobiva töö leidmisel. Seminaripäev kestab koos pausidega 5,5 tundi. Registreerimine: link.tootukassa.ee/veebiseminarid

1. Kolmapäev, 04.09.2024 kl 10 - Suhtlemis- ja koostööoskused, koolitaja Elina Siilbek
Seminari eesmärk on arendada osalejate oskust tõhusalt suhelda nii suuliselt kui ka kirjalikult ja teha efektiivselt koostööd erinevate inimestega erinevates olukordades saavutades individuaalseid ja ühiseid eesmärke.

2. Neljapäev, 19.09.2024 kl 10 - Enesejuhtimine, koolitaja Signe Ventsel
Seminari eesmärk on arendada osalejate oskusi ja õpetada tehnikaid, mis võimaldavad neil paremini mõista ja juhtida oma emotsioone, mõtteid ja käitumist ning aidata neil saavutada suuremat eneseteadlikkust, tõhusamat eneseregulatsiooni, võimet seada ja saavutada eesmärke, mõista ja tunnetada teiste inimeste emotsioone ja teadvustada enda käitumise mõju teistele.

3. Neljapäev, 03.10.2024 kl 10 - Vaimse tervise eest hoolitsemine, koolitaja Jaana Liigand
Seminari eesmärk on arendada teadmisi ja oskusi, kuidas hoolitseda oma vaimse tervise eest ning ennetada ja leevendada võimalikke vaimse tervise probleeme aidates luua positiivne enesekuvand, parandada enesehinnangut ja -usku, õpetada kasutama erinevaid teaduspõhiseid meetodeid vaimse tervisega tegelemisel, sh õigel ajal sobivatelt inimestelt abi küsimist.

4. Neljapäev, 17.10.2024 kl 10 - Loov ja kriitiline mõtlemine, koolitaja Indrek Maripuu
Seminari eesmärk on arendada osalejate loovat ja kriitilist mõtlemist ning aidata neil rakendada neid oskusi igapäevaelus ja tööalases tegevuses probleemide lahendamisel kasutades erinevaid loova ja kriitilise mõtlemise tehnikaid.

5. Neljapäev, 24.10.2024 kl 10 - Projektijuhtimise alused, koolitaja Anneli Ohvril
Seminari eesmärk on arendada osalejatele vajalikud baasteadmised ja osaoskused projektijuhtimise põhimõtete, projektijuhtimise protsessi, projekti planeerimise ning projektijuhtimise parimate tavade kohta kasutades selleks sobivaid tööriistu ja meetodeid.

6. Neljapäev, 07.11.2024 kl 10 - Roheoskused, koolitaja Anneli Ohvril
Seminari eesmärk on suurendada osalejate teadlikkust ja teadmisi keskkonnaalastes probleemidest ja väljakutsetest ja nende mõjust ühiskonnale ja majandusele, sh ringmajandusest ning pakkuda praktilisi lahendusi, kuidas vähendada negatiivset keskkonnamõju, valida keskkonnasõbralike alternatiive ja tuvastada rohepesu.

7. Neljapäev, 21.11.2024 kl 10 - Rahatarkus, koolitaja Jekaterina Tint
Seminari eesmärk on arendada osalejatele vajalikud teadmised ja oskused, et nad saaksid teha teadlikke otsuseid oma rahaasjades ning juhtida oma rahalisi ressursse paremini ja tulemuslikumalt.

8. Neljapäev, 05.12.2024 kl 10 - Aja juhtimine, koolitaja Jakob Gill
Seminari eesmärk on õpetada osalejatel paremini hallata oma aega ja suurendada enda tõhusust analüüsides enda ajakasutust ja ajaraiskajaid ning kasutades erinevaid abivahendeid ja tööriistu aja paremaks planeerimiseks, prioriteetide seadmiseks ja õigete valikute tegemiseks, et saavutada eesmärke ning luua paremaid tulemusi.