Mulgi vallan om ää! Tule ja jää! Mulgi vald sai tunnuslause

Mulgi vald on uhkusega välja kuulutanud oma uue tunnuslause, mille leidmiseks kuulutati varakevadel välja konkurss. Konkursile laekus 44 osaleja poolt kokku 80 erinevat lauset, mis kõik püüdsid tabada Mulgi valla eripära ja väärtusi.

Pärast hoolikat kaalumist ja hääletusprotsessi selgus võidulause: "Mulgi vallas on hää! Tule ja jää!" See lause osutus nii žürii kui ka rahva lemmikuks. Lause aitas mulgi keelde tõlkida Kristi Ilves ning mulgikeelsena lause palju ei muutu: "Mulgi vallan om ää! Tule ja jää!" Suure tõenäosusega jääbki lause rohkem kasutusele mulgikeelsena.

Lause autor sõnas, et luges konkursi kohta ajalehest Sakala ning on ka varem edukalt sarnasel konkursil osalenud.  Võitja ise Mulgi vallas ei ela, kuid on siiski Viljandi maakonnas.

Lause koostamisel arvestas ta, et see oleks suupärane nii noorele kui vanale ning arusaadav kõigile.

Autor pälvis oma loovuse eest auhinnaks Grossi Toidukaupade kinkekaardi, mis kehtib varsti valmivas Abja kaupluses.

"Mulgi vallas on hää! Tule ja jää!" kirjeldab selgelt ja meeldejäävalt, miks Mulgi vald on eriline koht. Sõna "hää" sobib nii kohaliku murde ja eesti kirjakeeles , samal ajal kui üleskutse "Tule ja jää!" kutsub nii külastajaid kui ka uusi elanikke avastama ja kogema valla pakutavat kaunist lodust, ühtehoidvat kogukonda ning sõbralikke inimesi.

Mulgi vallavanem Imre Jugomäe kommenteeris: "Oleme väga rahul konkursi tulemustega ja tänulikud kõigile osalejatele. Võidulause peegeldab meie valla vaimu ja on suurepäraseks visiitkaardiks tulevikus. Loodetavasti leiab lause kasutust valla suveniiridel kuid ka kohalike ning kaugema rahva kõnekeeles."

Vastavalt vajadusele saab sõnastust veidi ümber tõsta. "Mulgi vald- siin on hää! Tule ja jää!", "Mulgi vallas on hää! Tule ja jää! " või "Tule ja jää! Siin on hää!" on kõik võimalikud kasutusvariandid.

Kõik osalejad ja huvilised on oodatud tutvuma võidulausega ja jagama oma mõtteid ning ettepanekuid selle edasise kasutuse osas.
Ülejäänud osalejate vahel loositakse põnevaid auhindu välja nädala jooksul.

Mulgi vallan om ää! Tule ja jää!