Karksi jaoskonna naiskodukaitsjad pälvisid aastapäeval tunnustusi

Esmaspäeval, 27. novembril tähistas Naiskodukaitse Sakala ringkond oma 96. aastapäeva ning jagas oma liikmetele tunnustusi, millest tubli tüki noppisid endale Karksi jaoskonna naiskodukaitsjad.

Karksi jaoskonna esinaine Kai Kannistu pälvis kõrge tunnustuse, Naiskodukaitse Liiliaristi V klassi. Tema teeneid on kirjeldatud järgmiselt: „Kai on aegade algusest olnud väga aktiivne liige ja imetlusväärselt jagub teda kõikjale – Kai on suurepärane juht mitmel tasandil, tema ideevälgatused on abiks lugematu arvu ürituste korraldamises. Tänu Kaile on elanikkonnakaitse valdkond teinud suure hüppe oma arenduses. Me kuuleme teda rääkimas ohutushoiust ja seda mitte ainult Naiskodukaitses, ta käib vajalikel teemadel rääkimas lasteaedades, koolides kui ka eakatele. „Ole valmis!" äpp on kindlasti saanud väga paljudele inimestele oluliseks tööriistaks just tänu Kaile. Kai inspireerib meid kõiki oma rõõmsameelsuse, kohusetunde, ideerikkuse ja muidugi südamlikkusega."

Sakala ringkonna juhatuse tänukirja said Karksi jaoskonna liikmed Mari Mesipuu aktiivse tegevuse eest Naiskodukaitses, Riin Laeneste kohusetundliku tegevuse eest Naiskodukaitses ja Annika Välja aktiivse panuse eest toitlustamisel.

Sakala ringkonna aasta meediaguru 2023 on Tea Raidsalu. „Ta on tõeliselt meediaguru nime vääriline. Alati on tal näppude vahel pastakas ja märkmik ja keegi ei tea, mis ta nendega teeb, aga midagi ta sinna märkamatult üles märgib ja salapärasel viisil muutuvad need märkmed lauseteks ja lugudeks, mis meie sündmusi kajastavad ja mida me päris erinevatest kanalitest lugeda saame. Ja mitte lihtsalt lugeda – see põnevus ja salapära, mis sinna sisse pikitud on, innustab meid ja paneb ka kaasa lööma."

Sakala ringkonna aasta plaasterdaja 2023 on Ebe Õnne. „Kui su sõrm on haiget saanud, siis ta puhub peale, no ja vajadusel paneb ka plaastri. Kui su hing on haiget saanud, siis ehk ta leiab ka sellele plaastri, sest ta on viimase aasta jooksul nii palju erinevatel üritustel plaasterdanud ja õpetanud ka teistele seda abistamise kunsti, et me võime olla üsna julged ja rahul, et oleme heades kätes."

Karksi jaoskonna nimel Tea Raidsalu.

Fotol Kai Kannistu tunnustusega. Foto autor Gunnar Teas