Aita valida Viljandimaa vabakonna aasta tegu. Hääletada saab ka Tuhalaane poolt.

Aita valida Viljandimaa vabakonna aasta tegu.

Viljandimaa arenduskeskus annab kord aastas välja tunnustuse "Viljandimaa vabakonna aasta tegu", et märgata ja innustada kodanikualgatuse valdkonnas silmapaistvalt tegutsenud isikuid ja ühendusi. Tunnustatakse tegevust, mis on kogukonnale tähelepanuväärset mõju avaldanud ja aidanud teadvustada kodanikualgatuse tähtsust meie kogukondade arengus.

Hääletada saab ka Mulgi vallas asuva Tuhalaane tegusate inimeste ja tänu nendele korda saanud korvpalliplatsi poolt. Hoiame ikka omasid ja mine anna hääl Tuhalaanele.

Tänasest on Sakalas avatud küsitlus, kus saab valida Viljandimaa kodanikuühiskonna aasta tegu. Hääletada saad SIIN.

VILJANDIMAA ARENDUSKESKUS ANNAB KORD AASTAS VÄLJA TUNNUSTUSE "VILJANDIMAA VABAKONNA AASTA TEGU", ET MÄRGATA JA INNUSTADA KODANIKUALGATUSE VALDKONNAS SILMAPAISTVALT TEGUTSENUD ISIKUID JA ÜHENDUSI. TUNNUSTATAKSE TEGEVUST, MIS ON KOGUKONNALE TÄHELEPANUVÄÄRSET MÕJU AVALDANUD JA AIDANUD TEADVUSTADA KODANIKUALGATUSE TÄHTSUST MEIE KOGUKONDADE ARENGUS.

Konkurssi korraldab Viljandimaa arenduskeskus koos Viljandimaa omavalitsuste liidu, sihtasutusega Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Ühendus Kodukant Viljandimaaga.

Tänavusest on tunnustuse kategooriad Viljandimaa vabakonna aasta tegu, aasta vabaühendus, aasta vabatahtlik, kogukonna süda, tugev kogukond, aasta vabakonna sõber ning tegus noor.

Digihääletusel selgitatakse välja Viljandimaa vabakonna aasta tegu. Kõikidest esitatud tegudest valis komisjon välja kuus, keda Sakalasse digihääletusele saata. Viljandimaa arenduskeskuse sõnutsi tahetakse aasta teo valimisega tõsta esile mõnd sellist vabakonna tegu, mis märkimisväärselt mõjutab kogukonda või ühiskonda.

Teiste kategooriate laureaadid on arenduskeskuse komisjon juba välja valinud.

Mida Viljandimaa arenduskeskus ja kandidaatide esitajad tähelepanuväärsete tegude kohta kirjutavad? Milline neist võiks sinu arvates olla tänavune Viljandimaa aasta tegu?

1. Mittetulundusühing Tuhalaane ja korvpalliplatsi rajamine

Aktsiaselts Betoonimeister kuulutas välja üle-eestilise konkursi "Väljakuta pole kossu", et küladesse tänavakorvpalliplatse valada.

Mittetulundusühing Tuhalaane võttis konkursist osa ja oli üks väljavalitutest. Samuti pidi küla ise maapinna ette valmistama, selleks pöördus ühingu esindaja kohaliku ettevõtte Kalviker Transport poole. Selle juhataja Kalev Jaago oli lahkesti nõus ning firma tegi tasuta kõik ettevalmistustööd. Samuti tegi Kalev Jaago ettepaneku täismõõtmetega platsi valamiseks ja ülejäänud platsi rajamiseks vajalike tööde finantseerimiseks. Ning nii ka läks.

Plats valmis Mulgi valla külade päevaks, mis oli 20. augustil, ning samal päeval mängiti ka esimene korvpalliturniir.

Kohalike tegusate inimeste ja helde ettevõtja ning toetajate-sponsorite abiga sai Tuhalaane omale täismõõtmetes korvpalliplatsi.