Pärnu maantee remont Viljandi linnas toob kaasa muudatused ühistranspordis

Alates 12. augustist 2019 suletakse Viljandi linnas Pärnu maantee raudteeülesõidust alates täielikult.

Teetööde ajaks suunatakse ühistransport ümber.

Maaliinid nr 20, 28, 48, 51, 53, 55, 63 mis sõidavad mööda Pärnu maanteed linnast välja, pööravad peale Kantreküla peatust raudteejaama suunas ja sealt Vabriku tänavale ja sõidavad Reinu tee kaudu ehitustarvete kauplusest Bauhofist mööda Nuia–Imavere maantee kaudu Pärnu maanteele. Vahele jäävad Pärnu maantee ja Saeveski peatused. Ajutiselt lisatakse sõiduplaanidele, kus see puudub Maiste peatus.

Maaliinid, mis tulevad linna Pärnu mnt. kaudu, sõidavad vastupidises suunas ja Viljandi linnas vastavalt sõiduplaanile.

Liin nr 9 sõidab tööpäeviti väljumistega 7:35, 13:40 ja 17:05 Viiratsist Kirikumõisasse Lääne peatusest otse üle Paala raudtee ülesõidu Raua tänavalt, Metsküla tee kaudu Kirikumõisasse.

Märgistatakse ajutine peatus Raua tänava ja Metsküla tee nurgal.

Väljumised Kirikumõisas kell 8:10,14:30 ja 18:17 sõidab Viiratsisse Metsküla tee, Raua tänava ja Paala raudteeülesõidu kaudu.

Vahele jäävad Paala tee, Näituse, Teatri, Kantreküla, Pärnu mnt. ja Planeedi peatused.

Ülejäänud väljumised sõidavad tavapärast marsruuti mööda. Liinid alustavad ja lõpetavad raudteejaamas.

Liin nr 8 sõidab vaid Raudteejaamani ja alustab liini Raudteejaamast.

Liinid nr 2, 6 ja 10 väljumistel, millel on Meierei peatus, sõidavad Kantrekülani, pööravad raudteejaamas ringi ja sõidavad edasi oma tavapärast marsruuti. Vahele jäävad Pärnu mnt, Meierei, Kirikumõisa ja Planeedi peatused.

Viljandi politseijaoskonna külastajatel palume arvestada, et teeremondi ajal on politseimajja kohale jõudmine ühistranspordiga mõnevõrra raskendatud. Isikliku sõiduvahendiga pääseb politseimajale aga ühistranspordiga võrreldes veidi lihtsamalt ligi.

Viljandi jaoskonna politseikapten Liia Pilt soovitas võimalike ebamugavuste vältimiseks sel perioodil oma käigud teetööde piirkonda aegsasti läbi mõelda ning nendeks ka piisavalt aega varuda. Lisaks tuletas ta meelde, et üksjagu politseimajas tehtavaid toiminguid on kodust lahkumata võimalik teostada ka politsei kodulehe või iseteeninduse vahendusel. „Näiteks saab iseteeninduses esitada kodust lahkumata nii dokumendi- kui ka relvaloa taotlust, lisaks saab politsei kodulehe abil esitada ka süüteoavaldusi", loetles politseikapten mugavaid e-teenuseid. Ta rõhutas sedagi, et kui kellelgi on tingimata vahetult vaja sel ajal politseinikega suhelda, ent puudub lihtne võimalus politseimajani jõuda, siis oma piirkonnapolitseinikku on võimalik tabada ka telefonitsi või ekirja teel. Vastavad kontaktid on leitavad politsei kodulehelt: www.politsei.ee