Mulgimaa peremäng viib meid sellel laupäeval, 1. augustil Mulgimaa pealinna ja Halliste kihelkonda

Halliste kihelkonna piirkonnajuhi Anneli Pälsingu sõnul on kõik mängupunktid juba pikalt oma tegevusi külastajate ootuses  ette valmistanud. Oli ju Halliste just see piirkond, kes oma sündmuse aega kevadel valitsenud eriolukorra tõttu muutma pidi.  
 
Seekordseid mängupunkte iseloomustab see, et igal pool saab ise midagi teha. Nii saab pesu pesta ja triikida, kama jahvatada, ürdisoola valmistada või kala püüda. Penuja külamajas ootabki mängulisi  järv, kus küll ujuda ei saa, kuid selle eest on seal prisked kalad, keda välja püüda. Ole vaid osav ja pane sööt konksu otsa. Abja Päevakeskuses saab ise endale sobiva koostisega kama jahvatada. Mulgi külamuuseumis ja Uue-Kariste Rahvamajas on söed kuumaks aetud, et nendega pesu triikida – kuidas see käib, tule vaata ise järgi. Veelikse külas Kajalmiine salvi- ja kreemikojas saab näha, kuidas linnainimesed on endale maale mõnusa elukoha rajanud ja ise endale ettevõtte loonud – salvikoja, kus üks mõnusamaid tegevusi on uhmerdamine. Rimmu külamajas käib lõbus pesupäev, ikka kaelkookudega vesi palisse ja siis pesulaua ja seebi abil pesu puhtaks.
 
 
 
Jaanika Toome, Mulgimaa Peremängu peakorraldaja lisab, et Peremängust on kujunenud lisaks perede osalusele ka sõpruskondade väljasõit, kus ühiselt aega veedetakse, Eestimaad avastatakse ja oma kambavaim proovile pannakse. Tore on vaadata, kuidas omavahel lapsepõlve mälestusi jagatakse ja huviga kõiki tegevusi oma lastelegi tutvustatakse. Omalt poolt soovitan kõigil jälle sularaha kaasa võtta, et endale mõnus mulgi lõunasöök lubada ja  Mulgimaa Peremängu postkaart õnneloosis osalemiseks soetada.
 
 
 
Mulgimaa Peremäng on mulgi kultuuri ja piirkonda tutvustav sündmuste sari, mis toimub tänavu kuuendat korda. Mäng toimub viiel päeval: 27. juunil, 4. juulil, 1. augustil, 21. augustil ja 5. septembril. Mängupunktid ootavad mängijaid vahemikus 12:00-18:00.
 
Mulgimaa Peremängu  korraldab Viljandimaa Arenduskeskus koostöös Mulgimaa Arenduskoja, Mulgi Kultuuri Instituudi ja kohalike vabaühenduste ning ettevõtjatega.
 
 
 
Rohkem infot mängu kohta ja programmid leiab Viljandimaa Arenduskeskuse koduleht https://arenduskeskus.viljandimaa.ee/mangijale
 
Jooksev info Mulgimaa Peremängu facebookist: https://www.facebook.com/mulgimaaperemang/
 
Halliste piirkonna sündmus on leitav siit: https://www.facebook.com/events/278014746621972/