Viljandimaa Arenduskeskus otsib Aasta Küla ja Kodanikuühiskonna Aasta Tegu

Tunnustamaks kohalikke kogukondi ja kodanikuühiskonna eestvedajaid, alustab Viljandimaa Arenduskeskus taas Aasta Küla ja Kodanikuühiskonna Aasta Teo otsimist.

Viljandimaa Arenduskeskuse kodanikuühenduste konsultandi Jaanika Toome sõnul antakse Aasta Teo tiitlit välja teist aastat. „Tunnustuse eesmärgiks on märgata ja innustada kodanikualgatuse valdkonnas silmapaistvalt tegutsenud isikuid ja ühendusi. Tunnustatakse tegevust, mis on kogukonnale tähelepanuväärset mõju avaldanud ja aidanud teadvustada kodanikualgatuse tähtsust meie kogukondade arengus. Samas soovime läbi nende lugude inspireerida inimesi ka ise oma elu ja kogukonda paremaks muutma," selgitas Toome.
Eelmise aasta Aasta Tegudeks olid Pumptrack trikirada Viljandi Lastepargis ja Urissaare Kantri.

Aasta küla on Jaanika Toome sõnul olnud viimasel kolmel aastal nähtav maakondlikul tasandil ja inspireerinud ka teisi kogukondi oma küla arendama. „ Selles kategoorias tuleb kasuks hea koostöö omavalitsuse, teiste külade, kohapealsete MTÜde ja ettevõtjatega. Lisaks on oluline külasisene koosloome oma elu arendamisel ja näited koos tehtust, mille mõju on täna nähtav ja tuntav," ütles Toome. 

Aasta Küla esindab 2021. aastal Viljandimaad üleriigilisel aasta küla konkursil, mille laureaat selgub juba järgmise aasta jaanipäeva paiku.
Viimati valiti Viljandimaa Aasta külaks Holstre küla

Märka tegijaid enda ümber ja anna meile Aasta Külast ja Aasta Tegudest teada kuni 02.11.2020. Tunnustused antakse üle Viljandimaa vabaühenduste tänuüritusel 26. novembril Vastemõisas.
Rohkem infot Viljandimaa Arenduskeskuse kodulehel.

Konkursi viivad läbi  Viljandimaa Arenduskeskus, Viljandimaa Kodukant, Mulgi vald, Viljandi vald ja Põhja-Sakala vald. Sündmust toetavad SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Viljandimaa Omavalitsuse Liit.

FOTO: Eelmise aasta Aasta Teo võitjad. Fotograaf Karen Akopjan

Foto