« Tagasi

Tallinn otsib jõulukuuske

Igal aastal püstitab Tallinna Kesklinna valitsus Raekoja platsile jõulukuuse, millest kujuneb jõuluaegse pealinna üks peamisi vaatamisväärsusi. 

Tallinna Linnavalitsus ootab ettepanekuid  kuuse kohta, mis võiks kaunistada pealinna Raekoja platsi Eesti Vabariigi juubeliaastal. Sobiv kuusk on tihe, kohev ja 15-18 m kõrge. Linnakeskkonna asjatundjatest koosnev komisjon hindab kõiki saabunud ettepanekuid ja valib välja parima. Kesklinna valitsus võtab enda peale läbirääkimise eraomanikuga ning kompenseerib talle puu langetamisega kaasneva väärtuskahju, professionaalse meeskonna kaasabil  puu langetamise ja Tallinnasse transpordi.    

Väljavalitud puu hakkab ehtima Tallinna Raekoja platsi jõuluturgu, mida külastavad igal aastal tuhanded inimesed nii välismaalt kui kõigist Eesti piirkondadest. Kuusk jääb linna südamesse ka pärast turu sulgemist kuni jaanuari lõpuni. 

Kui tunnete, et just Teie kodukandis kasvab kuusk, mis oleks riigi ja pealinna esindusjõulupuu tiitli vääriline, siis palun andke sellest hiljemalt 28. septembriks koos puu pildi ja selle asukoha kirjeldusega teada Külly Annusele (kylly.annus@tallinnlv.ee, 645 7251).