Ühinenud omavalitsuste Abja, Halliste ja Karksi valla ning Mõisaküla linna kodulehed on leitavad aadressidelt:
Abja vald http://www.abja.ee/  
Halliste vald http://www.halliste.ee/  
Karksi vald http://www.karksi.ee/
Mõisaküla linn http://www.moisakyla.ee/

Kodulehtedel on informatsioon uuendatud kuni 27. aprillini 2017. a.
« Tagasi

Kulla küla elanikeni jõuab kiire internetiühendus

Telia alustas Mulgi valla Kulla külas interneti püsivõrgu arendustöödega, mille tulemusena saab osa kohalikke elanikke oma koju moodsa ja tulevikukindla optikaühenduse. 

Uue internetivõrgu arendamine toimub koostöös Mulgi vallaga ning optikaühenduse saavad kõik need kodud, mis jäävad valda rajatava uue kergliiklustee äärde. Sisuliselt vahetab Telia selles piirkonnas välja oma senise vasevõrgu ning viib olemasolevate klientideni moodsa optilise ühenduse. Uus fiiberoptiline võrk võimaldab kasutada Telia Koduinternetti kiirusega kuni 1Gbit/s, samuti Telia TV teenust.

Kohalike Telia klientide jaoks muudab projekti positiivseks see, et Telia toob fiiberoptilise kaabli kliendi krundi piirilt otse tuppa ning seda kõike tasuta.

„Ka need leibkonnad, kes täna meie kliendid veel pole, saavad sarnaselt olemasolevate klientidega lasta endale optilise kaabli tuppa tuua. Küll peab uus klient liitumisel arvestama ühekordse tehnilise valmiduse loomise (TVL) tasuga, mis on 300 eurot. Kui ühenduse loomine tulevikku suunata, peab arvestama ka täiendava omafinantseeringuga," selgitas Telia Eesti võrgu- ja infrastruktuuri arendamise allüksuse juht Toivo Praakel.

Telia on juba alustanud piirkonnas nimetatud projekti arendamisega. Täpsustavate küsimuste korral saab sel teemal pöörduda Telia võrguarengu inseneri Martin Lillese poole: martin.lilles@telia.ee.