« Tagasi

Kandidaatide esitamine Viljandimaa Vapimärgile

Viljandimaa Omavalitsuste Liit ootab kandidaate Viljandimaa Vapimärgile, ettepanekute esitamise tähtaeg on 30. jaanuar 2020 (kaasa arvatult).

 

Vapimärk on Viljandi maakonna kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega eriti silmapaistvalt kaasa aidanud maakonna arengule. Vapimärgi asutas Viljandi Maavalitsus Eesti Vabariigi 85. sünnipäeva auks. Seni on Vapimärgi pälvinud 17 Viljandimaa väärikat inimest, viimati elupõline põllumajanduse arendaja Arvo Veidenberg.

Ettepaneku Vapimärgi andmiseks võivad teha kõik inimesed ja organisatsioonid Taotluses märkida kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja andmed esitaja kohta.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse postiaadressile: Vabaduse plats 4, Viljandi, 71020, Viljandimaa Omavalitsuste Liit, märksõnaga „vapimärk" või vol@vol.ee .

Viljandimaa Vapimärgi andmise otsustab Vapimärgi Nõukogu. Vapimärgi pidulik üleandmine toimub Viljandimaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku vastuvõtul 23. veebruaril, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 102.sünnipäeva.

Vapimärk on kuuest kuldsest viljapeast koosnev täht, mille peal on Viljandimaa vapp. Vapimärk on valmistatud juveelihõbedast prooviga 925° (kõikide detailide osas). Viljapead on reljeefsed, kaetud puhta (999°) kullaga. Vapikilp ja kotkas on hõbedast, viimistletud läbipaistva kuumemaili ning kuldamisega.

Viljandimaa Vapimärgi statuut on leitav SIIT