« Tagasi

"Otsime sangareid" kampaania

Koostöös Abipolitseinike Kogu ja vabatahtlikke päästjaid koondava Päästeliiduga ning Eesti inimeste abiga aidatakse esile tõsta neid, kelle julge tegu on viimase aasta jooksul päästnud kellegi elu, hoidnud ära õnnetuse, aidanud tabada õigusrikkuja või kes on muul moel andnud panuse, et muuta Eesti turvalisemaks.
 
Tänukampaania tänavused patroonid on Ingeldrin Aug ja Sergei Metlev, kes osalevad päevatöö kõrvalt ka ise väga aktiivselt vabatahtlikus tegevuses.
 
Ingeldrin Aug on kohaliku omavalitsuse arendusjuht, kes on teinud 15 aastat oma koduvallas vabatahtlikku tööd – viimasel ajal peamiselt kohalikus merepääste seltsis. Vaba aja veedab ta lastega ning on aktiivne purjesportlane. „Meri on mu suur kirg, samuti pääste valdkond laiemalt," ütles Aug. N-ö maailmaparandaja ja ühiskondlikult aktiivne oli ta juba kooliajal. „Inimeste abistamine ja maailma veidigi turvalisemaks muutmine on minu elu loomulik osa," lisas Aug.
 
Sergei Metlev töötab Eesti Mälu Instituudis, aga selle kõrvalt tegutseb ka Vabaühenduste Liidus. Vabal ajal aitab ta ühiskonda turvalisemaks muuta abipolitseinikuna Tallinnas. „Ma tean, et olen üks tuhandest abipolitseinikust, kelle panust hinnatakse kõrgelt nii politseis kui ka ühiskonnas laiemalt. Eestis on juurdunud arusaam, et ühiskonna teenimine vabatahtlikuna on meie tugevus, ja see annab veelgi tahet inimesi abipolitseinikuna abistada," ütles Metlev.
 
Tunnustamist väärivate inimeste leidmiseks ootab If Kindlustus kõigi Eesti inimeste abi. Kuni 26. jaanuarini saab aadressil www.if.ee/sangarid igaüks kirja panna tubli inimese, kes on aidanud meie kõigi turvatunnet kasvatada ja kes väärib selle eest tänu, tunnustust ja ka teistele eeskujuks seadmist.
 
Sangareid tunnustatakse täavu 31. jaanuaril Tallinnas, traditsiooniliselt Vabamus.