« Tagasi

"Eestimaa õpib ja tänab" kandidaatide esitamine kuni 13. maini

9.aprillist kuni 13. maini on võimalus esitada haridustöötajate  ja hariduse toetajate kandidaate tunnustamiseks „Eestimaa õpib ja tänab" galale. Kokku 12 kategooriat.

Haridus- ja Teadusministeeriumil on au tunnustada Aasta Õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab" just neid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle viimase kolme aasta töö on teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu toetamisse, koostöösse ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes.

Käesoleval kevadel on 9. aprillist kuni 13. maini kõigil, nii haridustöötajatel endil kui ka õpilastel ja nende vanematel, võimalik esitada tunnustamiseks suurepäraseid kandidaate kaheteistkümnes erinevas kategoorias.

Pärast kandidaatide selgumist alustavad parimatest parimate valimiseks vastutusrikast tööd esmalt maakondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon, kes seejärel esitavad igas kategoorias oma ettepanekud üleriigilisele komisjonile. Õpetajate kohta, kes esitatakse maakondlike komisjonide poolt üleriigilisele komisjonile, ootame nende õpilaste arvamusi kuni kaheminutilise videoklipi vormis.

Galal tunnustatakse ka õppureid, kes esindasid möödunud õppeaastal Eestit edukalt rahvusvahelistel võistlustel. Tunnustuse osaliseks saavad ka tublide õppurite juhendajad.

Aasta Õpetaja 2018 gala leiab aset 14. oktoobril Tallinnas Estonia Kontserdisaalis. Kõik maakondlike komisjonide esitatud finalistid saavad kutse galaüritusele. Otseülekannet pidulikust üritusest on võimalik jälgida ETV-s. Galat korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

2018. aasta nominendid kuulutatakse välja septembrikuus.

Statuudid ja esitamise info leiad SIIT  

Lisainfo gala@hm.ee