« Tagasi

Homne päev XV Karksi meefestivalil pakub põnevaid tegevusi kõigile

Laupäeval, 9. septembril, toimub Mulgimaa üks suurimaid sügislaatasid, kus kesksel kohal on mesi ning meesaadused, kuid oodatud on ka käsitöö ning muu kaup.  Karksi-Nuia Kultuurikeskuses saab kuulata tasuta mesindusteemilisi loenguid, mis sobivad nii kogenud mesinikele ja algajatele. Laadalaval põnev programm. Sel aastal esinevad Laikrete perebänd, ansambel Poss, soome-ugri hõimurahvad ja bigband LivLand. Avatud lasteala ning lastele mängud.

Kell 12 avatakse kultuurikeskuses meetoitude konkursi degusteerimisala, kus saab anda hääle oma lemmikule meetoidule. Konkursil võivad osaleda kõik, ainukeseks tingumuseks on see, et toit (soolane või magus) peab sisaldama mett. Valitakse žürii ja rahva lemmikud.

Toidupiirkond Mulgimaa kutsel on kohal soome-urgi hõimurahvad ning avatakse hõimukohvikud, kus saab proovida sugulasrahvaste toite ning tutvuda nende kultuuriga. Kindlasti saab maitsta ka mulgiputru ning mulgi korpi.

Karksi Meefestivali patroon on Helir-Valdor Seeder, kes on ka ise alati festivalirahvast tervitamas.

Kahepäevane sündmus on külastajatele tasuta.

Toidupiirkonnast. Eesti Toidupiirkond 2023 Mulgimaa on järjekorras kaheksas Regionaal- ja maaeluministeeriumi poolt valitud toidupiirkond. Mulgimaal on see tiitel aastaks ning terve aasta läbi toimub erinevaid sündmusi, töötubasid, messidel osalemisi ning Mulgimaa toidukultuuri tutvustamist. Toidupiirkonna aasta on hea järg soome-ugri kultuuripealinna ning mulgipudru UNESCO maailmapärandi nimistusse pürgimisele. Rohkem infot toidupiirkondade kohta siit: https://eestitoit.ee/et/eesti-toidupiirkonnad-0