« Tagasi

Mulgi pidu pakub põnevat kultuurikava

10. juunil avatakse peoväravad kell 12.00, kui alguse saab perepäev ja Mulgi laat, kus pakutakse vaid kodumaist toodangut, sealjuures on põhirõhk just kohalikul toidul ja käsitööl. Päeva jooksul jagub sisukaid tegevusi kogu perele. Mulgi perepäeval on kohal miniloomaaed, Eesti Piimandusmuuseumi meeskond koos lüpsipingiga ja Mulgimaa parimad toiduvalmistajad, kelle käest saab kaasa hulganisti nippe koduseks hõrgutiste valmistamiseks. Külastajad on oodatud osa võtma erinevatest töötubadest ja tegevustest - neid jätkub tõepoolest igale maitsele. Kaaruspaela kudumine, saunavihtade tegemine, vikatiga niitmine, linakiust kanga kraasimine, kalanaha parkimine, Mulgi memme mängukammer ja loomanahkade ära arvamine - seda kõike saab meeleolukal perepäeval oma käega proovida. Liikumisaastale kohaselt toimub ka mulgi spordiprogramm, kus saab jõudu ja osavust proovile panna rahvamängudes. Õnne saab proovida suures loteriis ning pere pisemate rõõmuks saab end kaunistada näomaalingutega. Ära ei unustata ka kirjanduse- ja kunstisõpru, kellele on mõeldud spetsiaalne kunstiprogramm ning kirjanduspesa koos raamatuesitlustega.

 

Kell 13.00 algab kultuuripesade programm ehk mulgi kultuuriga saab tutvust teha eriti lähedalt läbi Mulgimaa kollektiivide minikontserdite ja -esinemistega. Mitmeski saab ise kaasa lüüa - õppida selgeks mõni vahva Mulgi tants või nali. Elamuskeskuse alale luuakse mitu väikest ja hubast lava ehk kultuuripesa, kus toimuvadki erinäolised etteasted. Loomulikult asub keskuse territooriumil ka suur toiduala.

Meeleoluka kogupere sündmuse kulminatsiooniks on kell 17.00 algav suurejooneline kontsertlavastus, millest võtab osa 1000 esinejat üle kogu Mulgimaa. Nende seas nii lauljad, tantsijaid kui ka rahvamuusikud. Peo külalised saavad muuhulgas kuulda, kuidas kõlab mulgikeelne „Riidaja polka" Eesti viimase aja tunnustatuima artisti Stefani esituses. Peo lõpetab rahvalik simman, kus esineb legendaarne folkansambel Untsakad, kes üle 30-aastase tegutsemisstaažiga pole puudunud üheltki õigelt rahvamuusikapeolt.

Piletid on müügil piletimüügikeskkonnas Fienta https://fienta.com/et/vii-mulgi-pidu-midrilinnu-pesa ning Mulgimaa müügipunktidest: Karksi-Nuia Kultuurikeskus, Abja Kultuurimaja, Mõisaküla Kultuurimaja, Riidaja ja Hummuli COOP kauplused, Tõrva Keskväljaku Lillesalong ja Tõrva Veemõnula. Sissepääs on tasuta esinejatele ja kuni 16-aastastele (k.a).

Lisainfo ürituse kohta: https://www.facebook.com/events/230109712752602