« Tagasi

Puidukoda investeeris uude tootmishoonesse Karksis 4,5 miljonit

Viljandimaal, Karksis asuv Puidukoda avab sel neljapäeval, 8. juunil kell 11.30 pidulikult uue tootmishoone. Vastvalminud tootmishoonesse investeeriti 4,5 miljonit eurot, millest põhilise osa moodustab uue tootmishoone ehitus koos sisseseade ja hoone juurde kuuluva platsiga, milleks soetati juurde 10 hektarit maad. Ettevõte on oma võimekust tõstnud uue automatiseeritud värvimisliini ja immutusautoklaaviga, mis muudavad tootmisprotsessi senisest oluliselt tõhusamaks – see tähendab kõrgema kvaliteediga tooteid ja paremat teenuspakkumist kiiremate tarneaegade näol.

Puidukoda usub puidutööstuse jätkusuutlkkusse Eestis, sest see väärindab lähiregioonis asuvat, taastuvat ning süsinikku siduvat loodusvara. Puidust ehitamine on üks peamisi viise, kuidas vähendada suure jalajäljega ehitussektori emissioone ning siduda kasvavasse puitu salvestunud süsinikku pikaajalistesse toodetesse. Investeeringud puidutööstusesse aitavad toetada maapiirkondade arengut Eestis, sest enamik puidutööstusi annab tööd elanikele just väljapool tõmbekeskusi.

Eveli Opmann, Puidukoda OÜ tegevjuht: „Äsja valminud tootmishoone koos uue tehnoloogiaga parandab Puidukoja võimalusi pakkuda suurema lisandväärtusega tooteid ning parandada efektiivsust. Puidutööstus on sektor, kus konkurents on ülemaailmne ning peame võistlema selliste riikidega nagu Saksamaa, Kanada, Rootsi, Soome. Vaid sammhaaval efektiivsust parandades ning väärtusahelas ülespoole liikudes on võimalik tagada oma pikaajaline positsioon turul. Mõte Eestist kui innovaatilisest rohetiigrist võiks just Eesti metsa- ja puidutööstuste toel kiirema hoo sisse saada."

Imre Jugomäe, Mulgi vallavanem: „Suuresti sõltub meie koduvalla heaolu just sellest, kui edukad on siinsed ettevõtted. Puidukoda on kahtlemata üks meie suurematest ja olulisematest tööandjatest, kes loob piirkonda väga olulist väärtust. Läbi järjepideva investeerimise näitab ettevõte, et innovatiivset ja keskkonnasõbralikku tootmist on võimalik teha silmapaistvalt ka maapiirkonnas. Tööstusinvesteeringutel on selge regionaalne huvi, sest sellest võidavad nii kohalikud inimesed, omavalitsus kui kogu maakond."

Lisainfo: Eveli Opmann, Puidukoda OÜ tegevjuht, tel 529 3639