Noorsootöö valdkonna tegijate tunnustamine

Täna, 01. detsembril 2022 tunnustati Abja-Paluoja vallamajas toimunud tänusündmusel Mulgi valla aasta noorsootöö valdkonna tegijaid.

Mulgi valla aasta noorsootöö tegija on Mõisaküla Noortekeskuse juhataja Kaja Õigus. Kaja hoolib kohalikest noortest. Ta on aktiivne ja teeb erinevaid tegevusi, sh väljasõite, mis on väga põnevad ja huvipakkuvad. Tema eestvedamisel madalseikluspargi rajamine Mõisakülas on andnud kohalikele uusi põnevaid võimalusi vaba aja veetmiseks.

Mulgi valla aasta noor tegija on õpilasfirma Of.Note-It - August Kitzbergi nimelise Gümnaasiumi õpilased Berit Kask ja Kädi Pärn. Õpilasfirma asutati sügisel 2021 ning töötati välja koolivihiku uus, õpilastele mugavam kujundus. Vihikus on ühendatud ruudu-jooneline vihiku süsteem ühtseks kujunduseks, koos igal lehel asetseva märkmete kastikesega. Tüdrukutes on tohutu sihikindlus ja tahe midagi suurt ellu viia. Of.Note-It on õpilasfirmana käinud oma kujundatud vihikut presenteerimas nii kohalikul tasandil kui ka rahvusvahelistes õpilasfirmade konverentsidel Riias ja Helsingis.

Aasta noorsootöö tegu on MTÜ Lill Looduskeskuse ettevõtmised, mille eest sai tunnustuse eestvedaja Ly Laanemets. Lilli Looduskeskuse suvised laagrid noortele ja üleüldine lastega tegelemine aitab lapsed ja noored loodusele ja mulgi kultuurile lähemale tuua. Ly armastab noori ja nendega tegelemist.

Nominendid alljärgnevates kategooriates:

Aasta noorsootöö tegu:

• MTÜ Abja Korvpalliklubi, eestvedaja on Riivo Roosnurm, kelle pühendumus ja tegevused on andnud noortele võimaluse treenimiseks, vaba aja veetmiseks kui ka kogemuse Eesti Meistrivõistlustel osalemiseks.
  • Mõisaküla madalseikluspargi rajamise projekt, eestvedaja on Kaja Õigus, kelle tegevused on aidanud kodukoha arendamisele kaasa.

Aasta noorsootöö tegija:

• Elisabeth Rõigas, korvpallitreener, kelle pühendumus, sihikindlus on noortele mängijatele suureks eeskujuks. Võistkond on saavutatud edukaid tulemusi, sh mängib Eesti Meistrivõistlustel konkureerides Eesti parimate klubidega.

Aunimetuse saajaid õnnitlesid vallavanem Imre Jugomäe, abivallavanem Ardo Agasild ning haridus- ja noorsootööspetsialist Reelika Liivak. Tunnustatuid autasustati tänukirja ja preemiaga.

Palju õnne!