« Tagasi

Talv toob postiteenustes muudatusi

Talv toob postiteenustes muudatusi

E-kaubandusega koos on kasvanud pakkide saatmine pakiautomaatides ja väheneb postipunktides kohapeal teenuste kasutamine. Mulgi valla ja Omniva esindajate kohtumisel vaatasime üle valla posti- ja pakiteenuste korralduse ning mahud ja leppisime kokku teenuste ajakohastamise.

 

Mõisaküla sai uue pakiautomaati ja Halliste saab uuel aastal

 

Arvestades kohalike elanike soove ja kasvavat pakkide saatmist-saamist pakiautomaatides paigaldati hiljuti koostöös vallaga pakiautomaat Mõisaküla Coopi kaupluse juurde, Kesk tänav 8. Pakiautomaati tühjendatakse esmaspäevast reedeni kell 12.00 ja laupäeval kell 9.00. Saadetisi saab saata Omniva pakiautomaatidesse Eestis, Lätis ja Leedus, postkontoritesse või tellida kulleriga kohale viimine. Lisaks saab pakiautomaadist saata kuni L (38x39x64cm ja kuni 30kg) suuruses pakki ka mujale Euroopa Liidu piires. Omniva pakiautomaadid asuvad õues ja on ligipääsetavad kellaajast ning nädalapäevast sõltumata. 

Järgmisena on kavas paigaldada pakiautomaat Hallistesse uuel aastal. Omniva pakiautomaadid Karksi-Nuia Konsumi ja Abja Coopi juures on kohalike poolt juba aktiivselt kasutusele võetud.

 

Mõisakülla, Lilli külla ja Hallistesse toob uuest aastast postiteenused koju personaalne kirjakandja

 

Vähese kohapeal teenuste kasutamise tõttu suletakse Mõisaküla postipunkt 31. detsember ning Lilli ja Halliste postipunktid tuleva aasta  1. veebruaril, kuid postiteenus ei kao kuhugi, vaid seda hakkab tooma koju või tööle personaalne kirjakandja. Ühtlasi saavad kohalikud elanikud harjumuspäraselt jõulupakid ja heade soovidega postkaardid teele saata ja kätte saada. Tavapärast tööd jätkavad Karksi-Nuia ja Abja-Paluoja postipunktid. Pakke saab saata ka lähimate pakiautomaatide kaudu.

Kuidas tellida personaalset kirjakandjat?

Soovid saata või saada pakki? Vajad postmarki, ümbrikku või pakendit? Tasuda arveid või saata kirja? Kutsu postiteenusteks koju või tööle personaalne kirjakandja! See on tasuta, kui elad postiasutustest kaugemal kui 5 km, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest. Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saab tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju.

Tellimiseks helista eraldi teenuse telefonil 6643 330! Või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi soov ja aadress. Sinuga võetakse ühendust ja lepitakse kokku teenindamise aeg. Tellimust tullakse täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

 

Vähe kasutatavad kirjakastid eemaldatakse

Mulgi vallas on 22  kirjakasti ja enamikke kasutatakse aktiivselt. Samas Vana-Kariste, Suuga, Ülemõisa, Metsamõisa, Põldre, Penuja, Uue-Kariste, Lilli ja Tuhalaane kirjakastides on olnud alla 5 kirja või ei ole ühtegi kuus, seetõttu need eemaldatakse lähiajal. Senise kolme korra asemel nädalas, hakatakse kirjakaste tühjendama nüüd viis korda nädalas. Kui kirjakasti või postiasutust ei ole läheduses, siis saab kirju saata ka personaalse kirjakandja abil.

 

Postmarkide ja ümbrike edasimüüjate arv suureneb

Soov on laiendada edasimüüjate arvu postmarkide ja ümbrike müümiseks, et suurendada toodete valikut ja kättesaadavust. Postmarke, ümbrikke, postkaarte jt tooteid saab osta ka Omniva e-poest.

 

Omniva e-poe postitoodete valik on mitmekülgne!

Omniva e-poest leiab laia valiku postmarke, postkaarte, pakendeid, postkaste, mida saad tellida nii postkasti, kulleriga kui pakiautomaati. Lisaks saab tellida enda kujundusega postmarke ja postkaarte. Filateelia huvilistele on suurim valik filateeliatooteid ning numismaatikud saavad soetada Eesti Panga münte. Valikus on ka loodussõbralikest materjalidest pakendid, villaümbrikud jt tooted. 

 

Tervitades

Kristina Haavala

meediasuhete juht

kristina.haavala@omniva.ee

+3725187899

Kommunikatsioonijuhtimine

Omniva

Pallasti 28, Tallinn

omniva.ee