Abja gümnaasiumi ja Mõisaküla kool-lasteaia direktorite konkursid osutusid edukateks

Alates 8. augustist asub Abja gümnaasiumi direktori ametikohale senine Abja gümnaasiumi raamatukoguhoidja, praktilise meedia ning animatsiooni õpetaja Laine Lindvest. Vilistlase ja pikaaegse  töötajana on Lainel koolist hea ülevaade. Abja gümnaasiumi elujõulisena püsimise osas peab tulevane koolijuht oluliseks kolme valdkonda: traditsioonide hoidmist, avatust ja personali. "Kool ja kogukond on minu silmis partnerid, kellel tuleb koos töötada ühiste eesmärkide nimel. Koolielu ei ole ainult õppetöö ja teadmised vaid eelkõige ettevalmistus eluks, ühised mälestused ja noorte üldkultuuriline harimine. Seda kõike selleks, et meie majast väljuksid tulevases elus edukalt toimetulevad inimesed."

Mõisaküla kool-lasteaia direktorina jätkab Pirje Usin. Pirje sõnul on õppetegevuses õpetaja pigem õpilase saatja ja suunaja, mitte kõiketeadja kontrollija. Õppetöösse on plaanis kaasata eri valdkondade spetsialiste, kellega koostöös viiakse läbi igapäevaeluga haakuvaid projekte.

Soovime koolijuhtidele edu, kordaminekuid ja rõõmu!

Laine Lindvest (Foto: Keijo Koort). Pirje Usin (Foto: erakogu)