Mulgimaa Peremängu esimene mängupäev toimub 25. juunil Karksi kihelkonnas

Juba kaheksandat korda kutsume külalisi lähedalt ja kaugelt Mulgimaale külla. Oma uksed avavad seekord uued huvitavad mängupunktid aga kindel on see, et kõikjal kuuleb mulgi keelt, näeb mulgi mustreid ja saab ise kogeda Mulgimaad kõikide meeltega!
Kas sina tead, kus asub Eesti Pisa torn? Muidugi Karksi ordulinnuses - mulgid olid juba vanasti nii ihned, et ei raatsinud sõdades hävinud kirikut uuesti ehitada vaid kasutasid ära veel püsti jäänud müürijuppe. Teised räägivad aga, et torn selle alla maetud rahapaja pärast viltu on - jaanide paiku tulevad kuradikesed ikka kulda tuulutama ja eks see kaevamine müüride all mõjub teadagi jalgealust õõnestavalt.
Sudiste küla inimesed on aga seekord kohe nii suurelt kokku tulnud, et sellist külapäeva kui seekord toimuma saab, pole ikka mitu aastat nähtud. Kõigepealt valmistad endale ise väeka kaseviha, paned õpitoas tehtud linaseemnetest juuksemaski pähe ja siis sopsutad end saunas igatpidi puhtaks, et õhtusel simmanil ikka jalga keerutada jaksaks!
Mulkide tammikus räägitakse ainult mulgi keeles ja oma silmaga saab EV100 auks istutatud sada tammepuukest üle vaadata. Kõvasti targemaks saab ikka ka, sest iga puu juures on ühe väärika mulgi kohta infot ja fakte. Lõõtsamuusika taustal on lausa lust ajalool endast läbi voolata lasta.
Millal sa viimati kapsarauaga kitsedele heina hakkisid või ise linataimest niiti keerutasid? Nüüd on selleks võimalus - Lilli Loodusmaja ootab koos kitsede, lammaste ja kanadega uudistama.
Kuna ilm on palav, siis Tuhalaane külas asub koguni kolm järve ja saab minna niisama suplema kui ka SUP-laual sõitu katsetama. Lisaks mõnus külakeskuse vibe, mida saab veel õhtul Tuhalaane jaanitulel edasi nautida.

Rohkem infot: https://mulgiperemang.ee/, meie Facebooki leht on https://www.facebook.com/mulgimaaperemang, Karksi kihelkonna sündmus: https://fb.me/e/32GsxDqPj

„On rõõm näha, et Viljandimaa Arenduskoja tiiva alt alguse saanud Mulgimaa Peremäng on kasvanud aja jooksul iseseisvaks organisatsiooniks ning kindlalt leidnud oma koha Mulgimaa suviste sündmuste keskel," tõdes Viljandimaa Arenduskoja juhataja Elmo Puidet Sudiste külamaja juures toimunud kokkusaamisel ning pidulikul Mulgi lippude üleandmisel mängupunktidele.

Mulgimaa Peremäng on lõbus kogupere mäng, kus on võimalik külastada erinevaid Mulgimaa külasid, talusid, kogukondi, ettevõtteid ja looduskauneid paiku. Peremäng toimub suvekuudel viiel erineval päeval. Igale ajaloolisele Mulgimaa kihelkonnale on pühendatud oma päev, et just selle kandi elu-oluga põhjalikumalt tuttavaks saada, maitsta kohalikke maitseid ja nuusutada suvepäeva lõhnu.
Mulgimaa Peremängu eesmärk on tutvustada Mulgimaad, siin elavaid ja toimetavaid inimesi, huvitavaid tuntud ja tundmatuid ajaloolisi kohti ning Mulgimaa eluolu nii minevikus kui tänapäeval. Igas mängupunktis ootavad põnevad ülesanded, õpitoad, ekskursioonid või ajaloolised meenutused. Igaüks saab käed külge panna ja proovida ise paela punuda, kaelkookudega vett tuua, puid saagida, kartulit võtta, ravimtaimi avastada, kassile pai teha või kanadele teri visata.
Mängijaid ootavad mängupäevadel ees särasilmsed külaelu eestvedajad, töökad talupidajad, elustiili- ettevõtjad ja kultuuriväärtuste hoidjad, kes kõik on avanud külalistele oma uksed. Mängima ootame inimesi, kes soovivad veeta mõnusa päeva linnast väljas maal. Tule koos sõpradega, lastega, vanavanematega, töökaaslastega ja lemmikloomadega – tule koos oma perega!
Mängupunktidega tutvumine on tasuta. Töötoad, kus saad midagi endaga kaasa võtta, on minimaalse tasuga. Seega pisut sularaha kaasa!

Foto: Sudiste külamaja juures saab enesele ise kaseviha valmistada
Autor: Kati-Katri Koppel