« Tagasi

Viljandimaa kutsub laupäeval kõik Viljandisse keskpõrandale kokku

Laupäeval, 28. mail toimub Viljandi lauluväljakul üle kolme aasta taaskord maakonna laulu- ja tantsupidu "Keskpõrandale kokku". Pidu algab kell 16 Posti tänavalt rongkäiguga, kust maakonna nelja omavalitsuse 113 kollektiivi kokku üle 2000 esinejaga suundub Viljandi lauluväljakule, et süüdata peo tuli ja üheskoos pidada suurejoonelist maakonna laulu- ja tantsupidu.

 

Kõikide Viljandimaa omavalitsuste kollektiivide poolt esitatakse peo alguse ja lõpus ühine repertuaar- sealt peo pealkiri "Keskpõrandale kokku". Peo keskpaigas saavad omavalitsused näidata oma tantsukava, mis on põimitud kooriliikide poolsete lauludega.

 

Viljandimaa Omavalitsuste Liidu esimehe Alar Karu sõnul on möödas keerulised ajad, kus üheskoos tantsimine ja laulmine olid meie kõigi jaoks piiratud ning raskendatud. Tänaseks on see keeruline aeg õnneks seljatatud. Kutsume kõiki koos maakonna laulu- ja tantsupeol ühiselt pidutsema ning nautima koosloomist, -tantsu ja ühislaulmist. "Püüame peast välja heita koroonaaja mured, kuid samas ärme unustame toetust avaldada ka Euroopa demokraatia eest vapralt võitlevale Ukraina rahvale."

 

Maakonna tantsu- ja laulupidu väärtustab ja säilitab rahvakultuuri ning toetab laulu- ja tantsupeo liikumist. Peol osalevad ka Viljandi Noorte sümfooniaorkester, spetsiaalselt peoks kokku pandud bänd ning laulu "Kodulaul" saadab klaveril Olav Ehala.

Peo lõpetuseks lauldakse koos publikuga laulu „Üksi pole keegi", solist Aare Külama, dirigendipulti astub peoüldjuht Külli Salumäe.

 

Pidu on võimalik otseülekandes jälgida ka Sakala veebilehel.

 

 

Lisainfo:

peo projektijuht

 

Kai Kannistu

Viljandimaa Omavalitsuste Liit

kultuurinõunik

5198 1363

kai.kannistu@viljandimaa.ee