Märt Treier kirjutab argipäeva suureks

Kolmapäeval, 26. jaanuaril kell 17 tuleb Karksi-Nuia raamatukogu kutsel külla raadio- ja telemees Märt Treier, kes esitleb oma uut raamatut „Eluolulised lood". Kohtumine toimub kultuurikeskuse sinises saalis.

Märt Treieriga seostub esimesena tema hääl. Hommikune ärataja Vikerraadios, pikaajaline telemees TV3 uudistetoimetuses, peagi eetrisse mineva tänugala „Eestimaa uhkus 2022" saatejuht, meediakoolitaja. Ta ise ütleb enda kohta nii: „Olen sündinud samal aastal, kui lahkusid Keres, Ots ja Šostakovitš. Koolis käinud kõikjal Eestis, elukooli saanud ajakirjandustoimetustest, lehest, raadiost ja televisioonist."

Märt Treier vaatab, kuulab, räägib, koolitab ja kirjutab elus toimuva oluliseks. Tema sulest on ilmunud raamat džässileedi Anne Ermist, menukas „Hommikujutud varasele ärkajale", mis sisaldab humoorikaid tähelepanekuid igapäevaelust ja inimestest. Mehe värskeim teos on „Eluolulised lood", mida Treier Mulgi valla inimestele tutvustama tuleb. Autorile omaselt on selles tunda muhelevat tooni, head eesti keelt, peent huumorit ja eruditsiooni. „Minu mõte on, et see raamat ei ole ühe õhtu lugemiseks, vaid on nagu advendikalender. Iga päev võtad väikese šokolaadi välja," ütleb Märt Treier tutvustuseks.

Mehe mitmekülgsusest annab tunnistust tema suvel lavaküpseks saanud esiknäidend „Ja kui nad surnud ei ole…".  Lisaks on ta olnud pikaajaline koostööpartner Transpordiametile noorte riskikoolituste läbiviijana. Selle tarvis on ta loonud dokfilmi päriselu juhtumistest, kus mängus  seadusandlus, vastutus, noorte unistused, põrkumine reaalsusega, ahvatlused ja neist sündinud rumalused.

Märt Treieri „Eluolulised lood" on ka kohtumisõhtul müügiks. Tulge ja saage osa Treieri põnevast mõttemaailmast.

Kohtumisõhtu läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp.

Mare Torim,

Karksi-Nuia Raamatukogu direktor