Pent Nurmekundi luulekonkursi võitjaid tunnustatakse 20. jaanuaril Abja kultuurimajas

Esimene Pent Nurmekundi nimeline mulgimurdeline luulevõistlus on teoks saanud ning žürii koosseisus Laine Lindvest, Kristi Ilves, Sirje Renter, Kerstin Rei ja Ingrit Porkanen on oma otsuse teinud. Luulevõistluse tänuüritus, võitjate väljakuulutamine ja tunnustamine toimub 20. jaanuaril kell 15.00 Abja Kultuurimajas.

Mulgi vallavalitsus korraldas 2021. aastal Mulgimaa juurtega keeleteadlase ja polügloti, Mulgi murdeluuletaja Pent Nurmekundi auks mulgimurdelise luulevõistluse. 16. detsembril 2021 oli auväärt teadlase ja murdeuurija 115. sünniaastapäev. Konkursi eesmärk on lisaks mulgimurdelise luule elustamisele tuua ka noori mulgimurdelise luule juurde.

Kokku osales esimesel Pent Nurmekundi nimelisel mulgimurdelisel luulevõistlusel täiskasvanute kategoorias 11 võistlejat kokku 47 luuletusega ja õpilaste kategoorias oli üks osaleja ühe võistlustööga.

Täiskasvanute arvestuses otsustas žürii anda välja kolm auhinnalist kohta ja lisaks neli eripreemiat: parim vemmalvärss, parim lasteluuletus, parim pärimusliku sisuga luuletus ja parim värsivormis naljalugu. Õpilaste arvestuses antakse välja esimene koht.

Parimaks osutunud täiskasvanud autor ning õpilasautor saavad tänukirja ja loomestipendiumi suurusega 300 eurot. 2. ja 3. kohaga hinnatud täiskasvanud autorid ning õpilasautorid saavad tänukirja ning raamatupoe kinkekaardi maksumusega 50 eurot (2. kohad) ja 40 eurot (3. kohad). Kõik ülejäänud autorid saavad kingituseks raamatupoe kinkekaardid (maksumus 30 eurot). Žürii võib teha tunnustuse osas muutusi.

Pent Nurmekundi nimelise mulgimurdelise luulevõistluse korraldajad ja toetajad on Mulgi vallavalitsus, Mulgi valla muuseumide ja turismi sõprade selts, Mulgi Kultuuri Instituut ja Peeter Rahnel.

Mulgi Vallavalitsus

Lisainfo: