Meie valla kultuuritegijad said Kultuurkapitali tunnustused

Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp jagas 7. jaanuaril aastapreemiaid. Oma tegevusega silma paistnud viljandimaalaste hulgas oli ka mitmeid Mulgi valla tegijaid.

VILJANDIMAA KULTUURIPÄRL - AVE GRENBERG
Viljandimaa Kultuuripärli pälvis Mulgi kultuuri instituudi juht Ave Grenberg soome-ugri kultuuripealinna programmi eduka ja õnnestunud eestvedamise eest.
Abja-Paluojast sai möödunud aastal ametlik soome-ugri kultuuripealinn, kes võttis tiitli üle Baškiirias asuvalt Miškani külalt. Aasta jooksul korraldati Ave Grenbergi juhtimisel hulk üritusi, mis ühendasid soome-ugri rahvaid ning aitasid kaasa hõimurahvaste traditsioonide edasikandmisele ja pärandi püsimisele.

TUNNUSTUSPREEMIA – IIVO HAKKAJA
pikaaegse tegevuse eest kultuuritöötajana ja puhkpillimuusika arendajana Lõuna-Viljandimaal.

TUNNUSTUSPREEMIA – PRIIT OKS
Film "Nukitsamees» 40" korraldamise eest.

RAHVAKULTUURI AUHIND – MULGI KULTUURI INSTITUUT
Mulgi kultuuri traditsioonide hoidja ja edendaja.

Kultuurkapitali preemiad pälvisid veel:
Kalle Tamra – Viljandimaa elutööpreemia suure panuse eest maakonna muusikahariduse edendamisesse.
Kaspar Taimsoo – Viljandimaa aasta tegu, eduka tulemuse eest suveolümpiamängudel.
Mulkide selts – aastapreemia, Juhan Simmi loomingule ja koorimuusikale pühendatud omakultuuripäeva korraldaja.
Mati Jürisson – aastapreemia, Viljandi jalgpallihalli ehituse eestvedaja.
Mati Adamson – aastapreemia, Suure-Jaani gümnaasiumi staadioni renoveerimise ja staadionihoone ehitamise eestvedaja.
Enn Siimer – tunnustuspreemia Viljandi kultuuriakadeemia kauaaegsele rektorile rahvamuusikaosakonna 30. aasta tegevusjuubeli puhul.
Ene Lukka-Jegikjan – tunnustuspreemia Viljandi kultuuriakadeemia rahvamuusikakateedri idee autorile ja eestvedajale.
Marko Koks – tunnustuspreemia eduka treeneritöö eest käsipallivõistkonna arendamisel.
Eva Maaten – rahvakultuuri auhind, gobeläänvaibakuduja ja käsitöötraditsioonide hoidja.
Ave Matsin – rahvakultuuri auhind, aktiivne rahvusliku käsitöö valdkonna eestkõneleja ja UNESCO loovlinnade võrgustiku «Pärandilinn Viljandi» eestvedaja
Mulgi segakoor, dirigent Kristjan Õmblus – rahvakultuuri auhind, aktiivne koorilaulu traditsioonide kandja ja edendaja.