Riigikogu esimees Jüri Ratas külastas täna Mulgi valda

Täna, 3. detsembri hommikutundidel külastas Riigikogu esimees Jüri Ratas Abja Gümnaasiumi, tekstiilitootmise ettevõtet Paragon Sleep AS, Abja-Paluoja esmatasandi tervisekeskust ja kohtus Mulgi vallajuhtidega Abja muuseumis.

Abja Gümnaasiumis andis Jüri Ratas 9. ja 12. klassi õpilastele külalistunni Eesti tänapäevast ja tulevikust, analüüsides, kui kaugele me oleme 103 aastaga jõudnud ning kuidas Eesti edasi areneb. Rohkem elanikke, kõrgem metsasus, suurem heaolu ning konkurentsivõime, ülemaailmne partnerlus ja rahvusvahelised eestvedamised ning tuntud eestlased on mõned märgusõnad, millest juttu oli. Viidates Eesti arengustrateegiale „Arengu eesmärgid aastani 2035", tõi Jüri Ratas esile tervisliku eluviisi, puhta keskkonna, teadmistepõhise majanduse, turvalise ja kaitstud riigi, kliimaneutraalsuse, kõrgetasemelise hariduse, tugevad pered ja sidusa ühiskonna. Abja Gümnaasiumi noored pidasid oluliseks head tervist ja puhast keskkonda.

„Et Eesti ühiskonda kaitsta, on tankidest ja mürskudest palju tähtsam see, kui tugevalt me suudame kokku hoida," sõnas Jüri Ratas, rõhutades noortele nende tulevaste valikute, otsuste ja eesmärkide olulisust.

Külalistunni lõppedes tegi Abja Gümnaasiumi juhtkond Riigikogu esimehele kooli ning spordi- ja tervisekeskuse ruumides ringkäigu, vaadati tööõpetuse ja käsitööklasse, treeningruume ja ujulat.

Tekstiiliettevõttes Paragon Sleep AS tutvus Jüri Ratas ettevõtte tegevuse, töötajate ja tootmisprotsessiga ning kuulas juhtkonna tähelepanekuid, mõtted ja murekohti. Juttu oli ka tööjõu järelkasvust, kutsehariduse olulisusest, töötajate töötingimustest ja palkadest, elamispindade nappusest, samuti tootmismahtudest ja -võimekusest, investeeringutest, välisturgudest ning COVID-19 kriisi mõjudest ettevõtlusele.

Abja-Paluoja esmatasandi tervisekeskuses külastas Jüri Ratas perearstikeskust, kus vestles perearstide Anne Ladva ja Ürjo Mälksooga, Abja haiglat, sealset füsioteraapia kabinetti, tähelepanu all olid õendusabi ja üldhoolduse osakond, esile toodi ka koduõe teenus.

Jüri Ratase külaskäik lõppes Mulgi vallajuhtide kohtumisega Abja muuseumis.

Vallavanem Imre Jugomäe: „Oli väga meeldiv hommikupoolik ja jõudsime riigikogu esimehega pärast külastusi veeta pooltunni erinevatel teemadel vesteldes. Rääkisime nii kortermajade programmist, perearstindusest, vee- ja kanalisatsiooni trasside ning hajaasustuse toetusmeetmest kui ka liikuvusest, mis puudutab kergliiklusteid eeskätt meie linnaliste asulate vahel. Nagu tänasel külastusel välja tuli, pärsib elamispindade puudus tugevalt ka kohalikku ettevõtlust. Seetõttu on elamufondi uuendamine lähiaastatel ka üks meie prioriteetidest."

FOTOGALERII

FOTO: TaaVID Meedia