Mulgi valla tehnikasportlaste hooaeg 2021 oli tiitliterohke

Keeruliste aegade kiuste on Mulgi valla tehnikasportlased saavutanud sellel aastal suurepäraseid tulemusi nii maailma kui vabariigi tasemel.

Kõige säravamate tiitliteni jõudis jetispordis Mattias Siiman, kes Itaalias toimunud pro-klasside maailmameistrivõistlustel saavutas runbout GP4 klassis MM tiitli. Euroopa meistrivõistlustelt oli juba eelnevalt saavutatud kolmas koht. GP2 klassis osales Mattias esimest hooaega, aga saavutas siiski kolme sõiduvõiduga samuti MM tiitli. Tuleval hooajal on noormehel plaan jätkata võistlemist kõige kiiremas GP1 klassis.

Oma kõige parema hooaja maailmameistrivõistlustel tegi Eesti auto- ja motospordi sajandal aastapäeval motokrossisõitja Kert Varik koos soomlasest korvipoisi Lari Kunnasega. Hooaja alguses sõideti Eesti meistrivõistlustel ja võideti ülekaalukalt meistritiitel. Mehed startisid edukalt ka MM võistlustel. Kuigi oli planeeritud korraldada 12 etappi, siis reaalselt sõideti ainult neli. 23. korda toimus külgvankrite MM etapp ka Eestis, seekord Lange Motokeskuses. Enne viimast MM etappi hoiti veel neljandat positsiooni kuid viimasel etapil Hollandis tuli avasõidud katkestamine. Hooaja kokkuvõttes saavutati 186 punktiga MM sarjas igati kõva viies koht.

Eduka hooaja on teinud Eesti koondisesse kuuluv enduurosõitja Elary Talu. Parimad tulemused on maailma karikavõistluste etapi teine koht, eesti meister enduuro 3 klassis ja üldarvestuse teine koht, Eesti Hard Enduro võitja. Krossisõidus tuli Elary Ainja motokompleksis Mulgi valla meistriks. Hooaja lõpuks Eesti koondisega starditi Itaalias ISDE võistlustel, mida peetakse üheks raskemaks enduurovõistluseks maailmas. Võidusõit lõpetati kokkuvõttes meeskondlikult 16. kohaga. Samal võistlusel osales edukalt ka Ragnar Valdstein. Kuigi tema hooaeg algas tõsise vigastusega, mille tõttu pidi vahele jätma mitu võistlust. Olenemata sellest ikkagi Eesti meistrivõistlustel kolmas koht E-2 klassis ja meeskondlikult Eesti meister. Mulgi valla motokrossi meistrivõistlustelt kolmas koht.

Kiiret sõitu on autorallis teinud Kristo Subi koos oma kaardilugejast venna Raido Subiga. Eesti meistrivõistluste arvestuses toimus viis etappi ja kokkuvõttes on koos võimsamate masinatega võisteldes vendadel ette näidata absoluutarvestuses 8. koht ja oma masinaklassis EMV5 4WD meistrivõistluste arvestuses kokkuvõttes väga tihedas konkurentsis tubli kolmas koht.

Raske hooaja kokkuvõttes saavutas rallikrossisõitja Janno Ligur Euroopa MV kokkuvõttes Euro RX3 klassis üheksanda koha.

Olenemata maailmas valitsevast keerulisest olukorrast on Mulgi valla spordimehed ja nende tublid toetajad leidnud ikka võimalusi, et omal spordialal teha väga hea tulemus. Kuigi tehnikasport on küllatki ettearvamatu ja alati ei ole tulemus ainult sportlase vormistada.

Indrek Lepik

1. Mattias Siimann. Foto: erakogu