Saame tuttavaks: Kalle Gaston, turismispetsialist

Alates 5. oktoobrist töötan Mulgi valla turismispetsialistina, kelle peamiseks ülesandeks on Karksi-Nuia Turismiinfopunkti töös hoidmine ja arendamine.

Olen pärit Tarvastu kihelkonnast, hariduselt teoloog, elanud ja töötanud kogu oma teadliku elu Mulgimaal. Kohalik rahvas peaks mind mäletama Karksi ja Halliste koguduse hingekarjasena. Pärast kirikuteenistusest lahkumist olen tegutsenud päästeteenistuja, joogaõpetaja ja tugiisikuna. Ent peamiseks tegevuseks kõigi nimetatud ametite taustal on jäänud koduloolise materjali uurimine, kogumine ja kirjastamine. Veerandsaja aasta jooksul on mul õnnestunud koostada ja avaldada 25 peamiselt Mulgimaa kultuuriloo ning  pärimusega seotud raamatut.

Viimastel aastatel olen olnud seotud turismiteemadega. Läbisin paar aastat tagasi Mulgimaa giidide koolituse, kus õpetajaks oli oma ala tõeline professionaal Elina Aro. Samuti asusin 2019. aasta sügisel Eesti Maaülikoolis omandama magistrikraadi loodusturismi erialal. Koroonapiirangute tõttu muutus paraku kogu õppeprotsess pelgalt veebipõhiseks, mis pärssis olulisel määral minu motiveeritust kool lõpetada.

Vaatamata koolist lahkumisele usun, et mu teadmised ja kogemused turismindusest, Mulgimaa koduloost, keelest, kultuurist ning giidindusest loovad päris head eeldused andmaks omapoolset panust kodupiirkonna turismivaldkonna arendamisel. Seda muidugi koostöös teie kõikidega. Meie trumpideks selles sfääris on tugev mulgi identiteet, aktiivne ja toimiv Mulgi märgi tootearendus, ning muidugi meile kingitud looduslik ilu ja mitmekesisus. Mõistagi üks olulisemaid eeldusi, et külalised tahavad siia tulla ja siin olla, on küsimus – kas me ise naudime oma elu ja väärtustame olemasolevat ning tehtavat.

Kalle Gaston