« Tagasi

Uus energiatõhus katlamaja Abja-Paluojal toob soodsama soojahinna

Eile, 7. oktoobril oli Abja-Paluoja uue innovaatilise Kastani tänava katlamaja avatud uste päev. Kohal olid kaugküttevõrgu rekonstrueerinud SW Energia, Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK), trassi ehitaja Metrx OÜ, katlamaja ehitaja Kolmtex OÜ ja Mulgi vallavalitsuse esindajad, kohalikud huvilised ning loomulikult katlamaja hooldusmeistrid. Näha sai katlamaja nii seest kui väljast: tegemist on täisautomaatse hakkepuidukatlamajaga, mis on keskkonnasõbralik, varustatud kõige kaasaegsema soojatootmise tehnoloogiaga ning toodab soojust taastuvenergiast – hakkepuidust. Uus katlamaja pakub ka tsentraalset sooja vett. Tänu soojuse efektiivsele ärakasutamisele on keskkütte baasil toodetud soe tarbevesi elektri- ja gaasiboileriga võrreldes umbes neli korda odavam.

 

Kogu projekti maksumuseks oli ca 1 miljon eurot, millest ligikaudu 50% tuli Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK) ja ülejäänu investeeris SW Energia. Ehitustööde tulemusena muutus Abja-Paluoja kaugküttevõrk efektiivsemaks ja energiatõhusamaks.

 

Tarbijale toob kaasajastatud katlamaja valmimine kaasa langeva soojahinna: senine hind 73€/MWh + km, uus hind 65,40€/MWh + km.

 

SW Energia on 1999. aastal asustatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis varustab soojusenergiaga 52 kaugküttepiirkonda ning haldab rohkem kui 250 katlamaja üle Eesti. Hakkepuidul töötab neist 57. Hakkepuidu kasuks räägib kütuse stabiilsem ja keskkonnasäästlikkus: hakkepuidu heitmeks loetakse null.

 

FOTO: Evelin Pissarenko