Mattias Siimann on jetispordi võistlusklassi Runabout GP4 ja Runabout GP2 maailmameister 2021!

Itaalia GP-l Olbias osales 17.-19. septembril üle 115 sportlase ja esindatud oli üle 20 riigi. MM-i üks suurimaid õnnestujaid oli Eesti noorsportlane Mattias Siimann Karksi-Nuiast.

Mattias Siimann on 18-aastane Karksi-Nuia jetisõitja, kes näitas juba selle aasta EM-sarjas, et MM-il tuleb temaga arvestada. Klassi Runabout GP4 ajasõidu võitis Siimann konkurentide ees 2,21 sekundiga, teine oli mitmekordne maailmameister Juan Carlos Martin Palau Hispaaniast ja kolmas noor Eesti sõitja Henri Koppas. Kolme sõidu võiduga kindlustas Siimann omale Runabout GP4 klassi MM-tiitli.

Runabout GP2 klassis, kus Siimann osaleb tiitlivõistlustel esimest hooaega, kujunes võistlus alates ajasõidust Siimanni sooloetenduseks. Kolme sõiduvõidu ja maksimumpunktidega võitis Simmann Runabout GP2 klassi maailmameistritiitli, hõbedale tuli Miranda ja pronksile sõitis ennast Marcin Senda Poolast.

"Olbia MM oli minu jaoks väga huvitav ja konkurentsitihe võistlus. Mulle on alati sobinud suure laine ja raskete oludega rajad, sest tunnen ennast seal kindlamalt kui konkurendid. Stardid mul küll alati ei õnnestunud, aga teen selle rajal oskuste ja sõiduga tagasi. Konkurents oli tugev ja kihutamist oli kõvasti. Tulemustega olen ma vägagi rahul ja sellel korral oli õnne ka rohkem kui varasematel aastatel. Loodetavasti saan järgmine aasta jätkata kõige kiiremas, Runabout GP1 klassis," ütles Mattias Siimann pärast sõite.

Soovime palju õnne ja jätkuvat edu!

FOTO: Simon Palfrader