« Tagasi

44. Jaanijooks on ajalugu

Siis, kui päev on kõige pikem ja päike kaob vaid hetkeks silmapiiri taha, toimub igal aastal Võidupühal jaanilaupäeva pärastlõunal ümber Karksi-Nuia paisjärve Jaanijooks. Jooksma tullakse igast Eestimaa nurgast ja mitmest välisriigistki. Nii ka seekord. 4 km põhiraja läbis 245 jooksjat ja lastejooksudes lõi kaasa ligi 150 last.

 

Naabervallamehel Keio Kitsel õnnestus suures kuumuses kaitsta eelmist 2019. aasta võitu (2020 aastal toimus jooks virtuaaljooksuna). Naiste võit läks Sakala Suusklubi naisele Greete-Liisa Toomele, kes üldarvestuses sai 13. koha.

 

Mulgi valla parim naine oli Katrin Linnus, kes üldarvestuses jõudis 52. kohale. Meestest oli valla parim jooksja Erki Maling, kes lõpetas jooksu 26-ndana.

 

Meie head sponsorid: OÜ Puidukoda, Nuia PMT AS, Rimatri OÜ, Ligur Racing, Mahenäksivabrik ÄÄ Süük OÜ, MetEst Metall OÜ, Textuur AS, Karksi Kultuuriselts, Merikese ilutuba, Polli Aiandusuuringute keskus, Karksi-Nuia Kultuurikeskus, Privora OÜ, Time Sport, Coop Abja, Hanval Metall, Kullioru Loodustooted OÜ, Usa Outlet ja As Monopol. Tänu teile oleme saanud keerutada igal aastal oodatud loosiratast. Edu ettevõtjatele ja ilusat suve kõigile!

 

Leo Liiber

 

Kõigi vanuserühmade täpsed tulemused:

https://my.raceresult.com/171610/results

 

FOTO: Peeter Rahnel