Algas Mulgi Elamuskeskuse rajamine

18. mail alustati Sooglemäel pidulikult kaua oodatud traditsioone ja innovatsiooni ühendava Mulgi Elamuskeskuse ehitust. Elamuskeskust ehitab osaühing Ehitustrust ning tulevase keskuse projekti autor on osaühing Nüüd Arhitektid.

"Sooglemäe talust saab Mulgimaa uhkus ja elamuskeskus, mis annab uue hingamise Mulgimaa ettevõtlus- ja turismisektorile ning tõstab piirkonna tuntust ja atraktiivsust nii siseriikliku sihtkohana kui ka rahvusvaheliselt," ütleb Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, kes on kolme Mulgimaa valla, Tõrva-, Viljandi- ja Mulgi valla poolt asutatud mittetulundusühingu, Mulgi Elamuskeskus, eestvedaja. Ruusmann lisab, et uus valmiv elamuskeskus ühendab Mulgimaa traditsioonid ja innovatsiooni ehk siinse ajaloolise pärandi ja nutika tuleviku.

Ühingu ja ettevõtte Ehitustrust vahel on sõlmitud esimeseks etapiks ehk pisut üle seitsme hektarilise väliala välja ehitamiseks 2,65 miljoni euro suurune leping ning järgmise aasta suveks valmib ajalooline häärberihoone, ekspositsioonihall ning kogu taristu alates teedest ja torudest kuni parklateni.

Mulgimaa Elamuskeskus tõstab kindlasti huvi ja austust mulgi kultuuri vastu ning paneb mulgid uhkust tundma mulgiks olemise üle. Külastusekeskus hoiab elus mulgi identiteeti ja loob võimalusel tutvuda pärandkultuuriga kaasaegsel ja atraktiivsel moel ning veeta siin mõnusalt aega pere, sõprade ja kolleegidega.

Rajatava Mulgi elamuskeskuse 3D video: https://www.dropbox.com/sh/pyn9zx2pvzwwu43/AACjwckQn5QDKB8D5rpAc47Ga?dl=0

Mulgimaa elamuskeskuse investeeringu elluviimist toetavad Piirkondade konkurentsivõime programm, maakondliku arendustegevuse programm ja Mulgimaa omavalitsused. Mulgi Elamuskeskuse projekteerimist toetas Maaeluministeerium.

Ajalooline Mulgimaa hõlmab kolme valda: Tõrva vald, Viljandi vald ja Mulgi vald.

Mulgimaa mainekampaaniat aitab läbi viia LEADER programm.