Jõudsalt kerkinud sotsiaalkorteritega elamu sarikapidu Karksi-Nuias

Täna, 22. juunil jõudis kätte aeg Karksi-Nuia uue sotsiaalkorteritega elumaja sarikatelt pärg maha võtta. Kohal olid nii ehitajad kui valla esindajad. Katuseharjalt tõid pärja alla Mulgi vallavanem Imre Jugomäe ja abivallavanem Dmitri Orav.

Mulgi valla ehitusnõunik Sten-Maikel Udras: "Sarikapidu peetakse siis, kui hoone on saavutanud oma maksimaalse kõrguse. Peoga peetakse meeles eelkõige ehitajaid. Tänase seisuga on ehitaja teinud väga tublit tööd ja oleme püsinud esialgses graafikus, hoone valmib tähtajaks."

Karksi-Nuias Tartu maantee 8 kinnistule kerkiv 12 sotsiaalkorteriga maja on Mulgi vallas töösolevate investeeringuobjektide hulgas üks suuremaid, selle maksumus on ligikaudu 430 000 eurot. Ühekorruseline eluhoone on kogupindalaga 315 ruutmeetrit. Korterid, mis koosnevad enamasti kööktoast ja WC-ga ühendatud duširuumist, jäävad vahemikku 15–35 ruutmeetrit. Ühes korteris saab olema ka eraldi magamistuba ning kaks korterit on mõeldud ratastooliga liikuvatele inimestele.

"See on esimene sellise suunitlusega hoone Mulgi vallas ning sellega astume väga tugeva sammu edasi, et oma inimeste jaoks olemas olla," sõnas vallavanem Imre Jugomäe.

Maja juurde rajatakse ka kuus parkimiskohta ja panipaigad. Kinnistul kasvavad puud säilitatakse. Hoone projekteeris Juhan Lüüs Häätare OÜst, ehitaja on osaühing A.K. Montage ning maja valmib plaani järgi käesoleva aasta novembriks.