« Tagasi

Jaaninädalal saab alguse meelelahutuslik ja hariv Mulgimaa Peremäng

Jaaninädalal saab alguse meelelahutuslik ja hariv Mulgimaa Peremäng. Kõiki huvilisi ootab esimesena 26. juunil külla Halliste kihelkond.
 
Mulgimaa Peremäng on lõbus kogukondlik külastusmäng, mida on korraldatud iga-aastaselt juba 2015. aastast. Mäng toimub suvekuudel viiel erineval päeval ja  igale ajaloolisele Mulgimaa kihelkonnale on pühendatud oma mängupäev, et just selle kandi mulkide elu-oluga põhjalikumalt tuttavaks saada, maitsta kohalikke maitseid ja nuusutada suvepäeva lõhnu.
 
Mängima ootame inimesi, kes soovivad veeta mõnusa päeva linnast väljas maal ja kogeda ehedat Mulgimaa elu. Tulge koos  sõprade, lastega, vanavanematega, töökaslastega -  tule koos oma perega," ütleb Mulgimaa Peremängu üks eestvedajaid Krista Habakukk.
 
„Mängijaid ootavad mängupäevadel ees särasilmsed Mulgimaa külaelu eestvedajad, töökad talupidajad, elustiili- ettevõtjad ja kultuuriväärtuste hoidjad, kes kõik on avanud külalistele oma uksed. 
 
Igas mängupunktis ootavad ees põnevad ülesanded, õpitoad, ekskursioonid ja mulgi kohalood. Igaüks saab käed külge panna ja proovida ise paela punuda, kaelkookudega vett tuua, puid saagida, saunavihta teha, ravimtaimi avastada või kassile pai teha.  Lisaks saavad sellel korral mängijad osaleda külastajamängus ja koguda templeid, mis võimaldavad osaleda mängu lõppedes toimuvas õnneloosis.
 
Sellel aastal on peremängule lisandumas eriprogrammidena  Soome-ugri  aastale pühendatud filmimaraton, kus saab näha nende rahvakildude elu ja olu tutvustavaid lühifilme. Mulgimaa maitsed toob  peremängule välja Mulgimaa väikeettevõtjate liit, mis on koondanud ühise kaubamärgi alla meie toidutootjad.  
 
Lisavõimalusena on huvilistel võimalik peremängust osa saada bussituuril, mis väljub igal mängupäeva hommikul Viljandist.
 
2021. aasta Mulgimaa Peremängu päevad
26. juunil Halliste kihelkonnas
03. juulil Tarvastu kihelkonnas
10. juulil Helme kihelkonnas
17. juulil Karksi kihelkonnas
7. augustil Paistu kihelkonnas
 
 
Oma külastuse teekonna ja mängupunktide kirjeldused leiab  kodulehelt  www.mulgiperemang.ee