Velledega jaanitulel

10. Mulgimaa jaanipidu toob 23. juunil lavale Hellad Velled, Kurjad Plaanid ja Mait Maltis bändi. Võidupüha tuld on toomas ja jaanilõket süütamas Kert Varik. Toimuvad meelelahutuslikud võistlused lastele ja traditsioonilised „mõõduvõtmised" suurtele. Pidu algab kell 18.00.

On 28. juuli aastal 2001. Kell kuus varahommikul heliseb mu telefon. Helistajaks osutub mu õemees, kes rõõmu, erutuse ja uhkuse seguse häälega kuulutab oma esiklapse Hanna Marta sünnist!

Loomulikult olin ma sarnaselt õemehele kõrvust tõstetud, sest tänu juhtunule sain ka mina esimest korda elus onuks. Kuuldud uudis pani õnnesoove loopima kogu meie seltskonna, kellega ma kusagil Nõmme ja Männiku vahelisel metsateel olin liikumas Hellade Vellede solisti Mart Peedo pulma „hilisele või siis varajasele" afterparty-le. Kahtlemata sööbivad sellised wow + wow sündmused ja elamused meie mällu igaveseks! Ei ole just palju neid päevi ning öid, mida sa mäletad 20 aastat hiljem nagu eilset päeva.

Minu ja Mardi eluteed ristusid päris eriskummalisel viisil. Nimelt sama aasta (2001) alguses oli tuntud muusikatööstur Aarne Valmis kutsunud kokku õlle- ja lorilaulude „ansambli" koondnimega Super Boys, kus üheks liikmeks oli ka Mart alias Spiderman! Teadupärast ei paistnud antud kooslus silma ülearuselt hea lauluoskusega, kuid eristusid teistest hoopis silmapaistvamate kostüümidega ning liikmete märkimisväärselt suurte kehakaaludega.

Minule seati ülesandeks need mürakad mehed laval võimalikult efektselt ja energiasäästlikult liikuma panna! Nende 440 kilogrammilist (130+150+180kg)  kogumassi arvestades see ilmselgelt kõige kergemate killast ettevõtmine ei olnud. Küllaltki raskeid aga sisukaid proove jäid ilmestama kindlad äratuntavad liigutuste ja liikumiste kombinatsioonid. Kahjuks erinevate halbade põhjuste kokkulangemise tulemusena sai publikum kõike seda nautida vaid 3 aastat.

Olete ilmselt kõik kuulnud seda ütlust - „iga lõpp on millegi uue algus". Just seda võib antud kontekstis väita Mardi kohta, kes sai just sellest ansamblist lauljana tuule tiibadesse. Koos oma uue ansambli Hellade Velledega tõusid komeedina Eesti tantsumuusika edetabelite tippu. Mardi ja Hellade Vellede lennukaar on ka 18 aastat hiljem väga-väga kõrge, sest ollakse jätkuvalt pubide ja tantsusaalide kõige nõutum muusikaline kollektiiv! Seda kõike silmas pidades on ütlemata hea meel neid taaskord näha Mulgimaa jaanipeol inimesi hullutamas.

Suur rõõm on 10. juubelipeol inimesi hullutamas näha veel ansamblit Kurjad Plaanid ja Mait Maltis bändi. Kui kellajalised piirangud jaanipäeval vähegi lubavad, siis saavad toimuma ka iga-aastased traditsioonilised „mõõduvõtmised". Kindlasti toimuvad meelelahutuslikud võistlused lastele ning auru saavad nad välja lasta batuutidel. Üle mitme aasta on võidupüha tuld toomas ja jaanilõket süütamas külgkorvide maailma meistrivõistluste karusellis kaasalööv Kert Varik koos salapärase uue (ainult jaanipeo puhul) paarimehega! Kes on see salapärane paarimees, kes istub juhiistmel, kes seisab külgkorvis – see selgub juba kohapeal. Tänases maailmas toimuvad keeldude ja piirangute muutused juba igapäevaselt ehk püüame selle kohast infot operatiivselt kajastada sündmuse Facebooki lehel – Mulgimaa Jaanituli. Ärge mitte mingil juhul unustage kasutamast võimalust soetada sooduspilet enne 15. juunit Karksi-Nuia Kultuurikeskusest.

Seniks olge terved ja näeme juba jaanipeol.

Almar Kalam, vastutav korraldaja