Mõisaküla Hoolekandekeskus sai nurgakivi

Mõisakülas valmiv hoolekandekeskus sai kolmapäeval, 9. juunil nurgakivi. Ehitus sai alguse juba mais, valmimise tähtaeg on märtsis 2022. Pärast uue hoone ehitamist on plaan kõrvalasuv vana hoone lammutada. Peatöövõtjad on osaühingud Mapri ja Qualitis Ehitus, kes olid teinud hoolekandkeskuse liginullenergiahoone rajamiseks ühispakkumise hinnaga 1 408 320 eurot. Hoone on planeeritud ühekorruseline, L-tähe kujulise põhiplaaniga ja kelpkatusega. Hoonesse on planeeritud 30 voodikohta hoolealustele. Elukorraldus hoolekandeasutuses on planeeritud perelaadne.

Mõisaküla linnapea ja Mulgi abivallavanem Ervin Tamberg: "Uue hooldekandekeskuse ehitamine on väga tähtis Mulgi vallale ja loomulikult Mõisaküla linnale, parandades oluliselt sotsiaalhooldekande teenuse kvaliteeti ja keskuse töötajate töötingimusi. See on Mõisaküla viimase aja kõige suurem ehitusprojekt ning sotsiaalvaldkonnale hädavajalik."

Nurgakivi koos ajakapsliga paigaldasid Mulgi volikogu esimees Arvo Maling, Mõisaküla linnapea Ervin Tamberg, Mõisaküla hooldekandekeskuse juhataja Liivia Rannama ja ehituse objektijuht Aimar Peterson.

Foto: Anu Laarmann