Pent Nurmekundi nimeline Mulgimurdeline luulevõistlus

Sellel aastal korraldab Mulgi vallavalitsus Mulgimaa juurtega keeleteadlase ja polügloti, Mulgi murdeluuletaja Pent Nurmekundi auks Mulgimurdelise luulevõistluse. 16. detsembril 2021 tähistame auväärt teadlase ja Mulgi murdeluuletaja 115. sünniaastapäeva.

Töid oodatakse 1. maist kuni 1. oktoobrini 2021. Konkursi eesmärgiks on lisaks Mulgimurdelise luule elustamisele tuua just noori Mulgimurdelise luule juurde. Seetõttu oodatakse vähemalt ühte kuni viit luuletust, mis on kirjutatud Mulgi murdes. Igat luuletust hinnatakse eraldi.

Pent Nurmekundi nimelise Mulgimurdelise luulevõistluse statuut.

Võistlustöid oodatakse Postiaadressil Mulgi vald, Abja-Paluoja, 69403, Mulgi vallavalitsus või e-postile kerstin@mulgivald.ee.

Võistlustöödel peab olema märgusõna, mis tuleb lisada kinnisesse ümbrikusse kirja sisse või eraldi meilimanusesse autori nime, isikukoodi, aadressi ja kontaktandmetega ning kinnitusega, et ta loovutab võistlustöö esitamisega konkursile autoriõiguse Mulgi vallavalitsusele. Õpilasautoritel tuleb tööle juurde märkida lisaks eelnevale oma vanus ja kool.  Küsitud isikuandmed on vajalikud  osalejatele väljastatud  loomestipendiumi ja kingituste  eest tulumaksu maksmiseks.

Võistlustööde hindamine ja tunnustamine:

Zürii  on viieliikmeline, sellesse kuuluvad kirjandusteadlane, kaks eesti keele õpetajat, mulgi kultuuri asjatundja, kirjandushuviline.

Parimaks osutunud täiskasvanud autor ning õpilasautor saavad tänukirja ja loomestipendiumi suurusega 300 eurot. 2. ja 3. kohaga hinnatud täiskasvanud  autorid ning õpilasautorid saavad tänukirja ning raamatupoe kinkekaardi maksumusega  50 eurot (2. kohad) ja 40 eurot  (3. kohad). Kõik ülejäänud autorid saavad kingituseks  raamatupoe kinkekaardid (maksumus 30 eurot). Žürii võib teha tunnustuse osas muutusi.

Tunnustused  antakse kätte Abja-Paluojal toimuval pidulikul sündmusel millest teavitatakse eraldi.

Toetavad: Mulgi vallavalitsus, Mulgi valla muuseumi- ja turismisõprade selts, MKI