« Tagasi

XII Mulgi konverents

Mulgi vanem Siim Kabrits ja Mulgi Kultuuri Instituut kutsuvad kõiki huvilisi XII Mulgi konverentsile 21. novembril kell 11.30 Mustla rahvamajja.
 
Seekord on konverentsi teemaks Mulgi patrooni president Toomas H. Ilvese poolt välja öeldud lause „Mis tõi meid siia, ei vii meid enam edasi". Nagu pealkiri ütleb, arutame seekord, kuidas Mulgimaal targalt toimetada, et sellest oleks kasu nii ärielule kui ka kultuurile. Kuulda saab näiteks Cleveroni juhataja Arno Küti ja Mulgimaa Väiketootjate Liidu eestvedajate mõtteid.
 
Kui ärimehed vaatavad rohkem ettepoole, siis vastukaaluks kõneleme ka Mulgimaa ajaloost. Kooliõpetaja ja Mulgimaa ajaloonäituse kokkupanija Maile Kreevs räägib sellest, kuidas Mulgid omal ajal rikkaks said, muusikamees ja projekti „Sünnipaik" algataja Peeter Volkonski kõneleb meie suurmeeste sünnipaikadest ja suguvõsauurija Tiina Tafenau mulkide suguvõsadest.
 
Mulke tuleb tervitama Eesti Vabariigi riigihalduse minister Jaak Aab.
 
Mustla rahvamajas saab konverentsi ajal osta ja näha Mulgimaa Väiketootjate Liidu kaupa ja Mulgi käsitööd. Näidatakse ka Tarvastu meediaklassi õpilaste poolt õpetaja Anne Põldsaare juhendamisel tehtud mulgimeelseid videoklippe ja pilte lipupäeva tähistamisest Mulgimaal. Mulgimaa lõõtsamehed Margus Põldsepp ja Rasmus Kadaja loovad muusikalist meeleolu. Lõpetuseks kuulutatakse välja selle aasta Mulgimaa Uhkus ja antakse kätte veel üks Mulgi märk.
 
Konverentsi toetavad Tõrva vald, Mulgi vald, Viljandi vald, Maaeluministeerium ja Mulgimaa pärimuskultuuri toetusmeede.