« Tagasi

Mõisaküla kodukandipäevade raames toimub jalgrattamatk ja dresiinisõit

Mulgi Vallavalitsus korraldab kõigile soovijatele jalgrattamatka ja dresiinisõidu. Jalgrattamatk, mis toimub 03. augustil algusega kell 14, kulgeb mööda vana kitsarööpmelist raudteetammi. Matkaga alustatakse Abja vana raudteejaama juurest suunaga Mõisaküla poole. Rattasõidu lõpp-punkt on Mõisaküla linnale Edelaraudtee poolt mälestuseks jäetud kupeevagun. Igale osalejale on kingitus. Mõisaküla matkajad, kes rattaga Abja-Paluojale sõita ei soovi, transporditakse koos ratastega starti.

Dresiinisõitu tehakse 04. augustil kell 10-14. Saab niisama lõbusõitu teha kui ka võistelda. Võistkondadel on aeg mõõduvõtmiseks kell 12-13. Võistlus selgitab välja kolm kiiremat, keda ootavad ka auhinnad.

Sündmusi rahastab Interreg Eesti-Läti programm 2014-2020 ja Mulgi Vallavalitsus.

Projekti nimetus on Green Railway, eesti keelse nimetusega Rohelised Rööpad.

Projekti algataja on Vidzeme Turismiassotsiatsioon, kes koostöös Põhja-Läti ja Lõuna- ning Lääne-Eesti omavalitsustega planeerib rahvusvahelise matkaraja arendamist võttes aluseks vana kitsarööpmelise raudtee, mis ühendas ülalmainitud piirkondi.

Arenduse keskseks ideeks on luua Lõuna- ja Lääne-Eesti ning Põhja-Läti vanade kitsarööpmeliste raudteetammide baasil nii kohalikele kui külalistele suunatud huvitav matkatee, millel saab liikuda nii jalgsi, rattaga, suuskadega, hobusega või muu kergliiklusvahendiga.

See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada