Mulgi valla lipp heisati esmakordselt 23. detsembril

23. detsembril 2019. aastal heiskasid vallavanem Imre Jugomäe, abivallavanem Arvi Meida ja riigikogu liige Peeter Rahnel Mulgimaa pealinnas Mulgi valla keskuses Abja-Paluojal esmakordselt Mulgi valla lipu. Mulgi valla lipp kinnitati vallavolikogu poolt 20. novembril 2019. aastal.

 

 

 

Fotod: Peeter Rahnel

 

 

Mulgi Vallavolikogu kinnitas 20. novembri istungil valla vapi ja lipu

 
Vapi kirjeldus
 
Hõbedasel kilbil on neli sinist linaõit asetatud teemandina.Neli sinist linaõit kilbil sümboliseerivad kahe mulgi kihelkonna: Abja, Halliste ja Karksi valdade ning Mõisaküla linna ühinemist.
 
Linaõied viitavad linale, kui mulkide ajaloolisele jõukuseallikale. Viis kroonlehte õies sümboliseerivad Mulgimaad. Sinine sümboliseerib rahu, harmooniat ja tasakaalu. Sinine on vaikuse ja truuduse sümbol. Kuldkollane sümboliseerib päikest, valgust ja küpsust. See on kõrgema tarkuse värv. Hõbe sümboliseerib tarkust ja ustavust.
 
 
 
Lipu kirjeldus
 
Valgel väljal on neli sinist linaõit asetatud teemandina ja sinised piidad. Neli sinist linaõit kilbil sümboliseerivad kahe mulgi kihelkonna: Abja, Halliste ja Karksi valdade ning Mõisaküla linna ühinemist.
 
Linaõied viitavad linale, kui mulkide ajaloolisele jõukuseallikale. Viis kroonlehte õies sümboliseerivad Mulgimaad. Kaks sinist piita lipu otstes viitavad kahele Mulgi kihelkonnale.
 
Lipu pikkuse ja kõrguse suhe 7:11. Lipu normaalmõõdud on 165x105cm.
 

 

Mulgi valla sümboolika konkurss

Mulgi valla sümboolika konkursi tööde laekumise tähtaeg oli 2. aprillil. Konkursi eesmärgiks on leida Abja, Halliste ja Karksi valdade ning Mõisaküla linna ühinemisel loodud Mulgi vallale ametlik sümboolika – vapp ja lipp. Konkursile laekus 29 tööd, millest ajutine sümboolika hindamiseks kokkukutsustud komisjon valis välja viis parimat. Nende viie parima töö seast valib hindamiskomisjon välja Mulgi vallale lipu ja vapi kavandi, mis parimal moel väljendavad mulgi identiteeti ning ühtekuuluvustunnet.

 

Viis parimat tööd (lisatud suvalises järjekorras)