Kõikide avalike Viljandi maakonnaliinide bussiajad on leitavad keskkonnas www.peatus.ee  või viljandi.pilet.ee 
 
Raudteejaama peatusest väljuvate busside graafikud 
 
Rongide sõiduplaanid http://elron.ee/avaleht/soiduplaan/  

1. septembrist muutub Karksi piirkonna õpilasliin suunal Abja-Paluoja – Halliste – Karksi-Nuia

Alates 1. septembrist 2019 muutub õpilasliin marsruudil Abja-Paluoja – Halliste – Karksi-Nuia ning ei teenindata Abja-Paluoja ja Halliste piirkonda.

Õpilasliin jätkab marsruudil Allaste – Polli – Karksi-Nuia.
 
 
 

Pärnu maantee remont Viljandi linnas toob kaasa muudatused ühistranspordis

Alates 12. augustist 2019 suletakse Viljandi linnas Pärnu maantee raudteeülesõidust alates täielikult.

Teetööde ajaks suunatakse ühistransport ümber.

 

Maaliinid nr 20, 28, 48, 51, 53, 55, 63 mis sõidavad mööda Pärnu maanteed linnast välja, pööravad peale Kantreküla peatust raudteejaama suunas ja sealt Vabriku tänavale ja sõidavad Reinu tee kaudu ehitustarvete kauplusest Bauhofist mööda Nuia–Imavere maantee kaudu Pärnu maanteele. Vahele jäävad Pärnu maantee ja Saeveski peatused. Ajutiselt lisatakse sõiduplaanidele, kus see puudub Maiste peatus.

Maaliinid, mis tulevad linna Pärnu mnt. kaudu, sõidavad vastupidises suunas ja Viljandi linnas vastavalt sõiduplaanile.

 

Liin nr 9 sõidab tööpäeviti väljumistega 7:35, 13:40 ja 17:05 Viiratsist Kirikumõisasse Lääne peatusest otse üle Paala raudtee ülesõidu Raua tänavalt, Metsküla tee kaudu Kirikumõisasse.

Märgistatakse ajutine peatus Raua tänava ja Metsküla tee nurgal.

Väljumised Kirikumõisas kell 8:10,14:30 ja 18:17 sõidab Viiratsisse Metsküla tee, Raua tänava ja Paala raudteeülesõidu kaudu.

Vahele jäävad Paala tee, Näituse, Teatri, Kantreküla, Pärnu mnt. ja Planeedi peatused.

Ülejäänud väljumised sõidavad tavapärast marsruuti mööda. Liinid alustavad ja lõpetavad raudteejaamas.

 

Liin nr 8 sõidab vaid Raudteejaamani ja alustab liini Raudteejaamast.

 

Liinid nr 2, 6 ja 10 väljumistel, millel on Meierei peatus, sõidavad Kantrekülani, pööravad raudteejaamas ringi ja sõidavad edasi oma tavapärast marsruuti. Vahele jäävad Pärnu mnt, Meierei, Kirikumõisa ja Planeedi peatused.

 

Viljandi politseijaoskonna külastajatel palume arvestada, et teeremondi ajal on politseimajja kohale jõudmine ühistranspordiga mõnevõrra raskendatud. Isikliku sõiduvahendiga pääseb politseimajale aga ühistranspordiga võrreldes veidi lihtsamalt ligi.

Viljandi jaoskonna politseikapten Liia Pilt soovitas võimalike ebamugavuste vältimiseks sel perioodil oma käigud teetööde piirkonda aegsasti läbi mõelda ning nendeks ka piisavalt aega varuda. Lisaks tuletas ta meelde, et üksjagu politseimajas tehtavaid toiminguid on kodust lahkumata võimalik teostada ka politsei kodulehe või iseteeninduse vahendusel. „Näiteks saab iseteeninduses esitada kodust lahkumata nii dokumendi- kui ka relvaloa taotlust, lisaks saab politsei kodulehe abil esitada ka süüteoavaldusi", loetles politseikapten mugavaid e-teenuseid. Ta rõhutas sedagi, et kui kellelgi on tingimata vahetult vaja sel ajal politseinikega suhelda, ent puudub lihtne võimalus politseimajani jõuda, siis oma piirkonnapolitseinikku on võimalik tabada ka telefonitsi või ekirja teel. Vastavad kontaktid on leitavad politsei kodulehelt: www.politsei.ee

8. juulist suletakse rekonstrueerimistööde ajaks Viljandi linnas Pärnu maanteel lõik Planeedi ja Raua tänavate vahel

Ühistransport suunatakse sellel ajal ümber Raua, Metsküla tee, Pargi ja Planeedi tänvatele.
Remondi ajal jääb linnalähiliinidel teenindamata Planeedi peatus. Pärnu mnt peatus viiakse ajutiselt üle Pärnu maantee ja Raua tänava ristmikule. Sama ümbersõitu kasutavad ka maaliinid, mis väljuvad või saabuvad Pärnu maanteelt.
Tööd kestavad 31. augustini 2019. 
 

Uus bussiliin nr 87 
Kilingi-Nõmme - Mõisaküla - Abja-Paluoja

Alates 4. märtsist 2019 hakkab sõitma uus bussiliini nr 87 marsruudil Kilingi-Nõmme – Mõisaküla – Abja-Paluoja, liin on käigus tööpäevadel väljumisega Kilingi-Nõmmelt kell 9:10 ja  Mõisakülast kell 9:30, saabumisega Abja-Paluojale kell 9:43.
 
Vastupidisel suunal hakkab väljuma Abja-Paluojalt kell 10:10 ja  Mõisakülast kell 10:23, saabumisega Kilingi-Nõmmele kell 10:43.
 
Viljandi maakonnas on Mõisakülast Abja-Paluojani  liinile lisatud kõik vahepeatused.

Bussiliinide korrigeerimised alates 01. veebruarist

Liinil nr 8 muudetakse Kirikumõisast kell 19:52 ja 22:21 algavate ringide läbimise kiirust ja muudetakse väljumist Viiratsist 4 minutit varasemaks kell 20:13 ja 22:42.
Liinil nr 40 Viljandist kell 14:20 väljuval reisil korrigeeritakse liini läbimise kiirust alates Munsi peatusest kuni Suure-Jaanini.
 
Muudetakse väljumisaegasid
 
Liinil nr 15 laupäeviti ja pühapäeviti muudetakse vastavalt reisijate soovidele Viljandist kell 6:25 väljuv reis 15 minutit varasemaks kell 6:10 ja lisatakse nõudeliini osa kuni Valmani.
Liinil nr 28 tööpäeviti Viljandist kell 19:30 väljuv reis muudetakse 15 minutit hilisemaks kell 19:45 ja lisatakse sissesõit Raudteejaama.
Liinil nr 29 hommikuse ringi nõudeliini osa muudetakse tavaliiniks.
 
Lisatakse peatuseid
 
Liinile nr 12 lisatakse Kalbuse peatus.
Liinile nr 34 lisatakse Paju, Jaaguri ja Kalbuse peatused.
Liinidele nr 49 ja nr 54 lisatakse Tombi ja Pantsli peatused.
Liinile nr 66 lisatakse Jaaguri ja Paju peatused.
 
Busside sõiduplaanid: http://www.peatus.ee